Başkan Ergün Su Sorununu İlgili ‘Siyasisiler Şov’ Yapıyor Dedi

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Yunusemre ilçesine bağlı Çamlıca Mahallesi’nin üst kotlarındaki hanelerde yazın artan kullanım nedeniyle su sıkıntısı yaşandığını belirtti. Yaz ve kış aylarındaki su tüketimi arasında bahçe sulamaları nedeniyle 1’e 10 artış yaşandığını vurgulayan Başkan Ergün, siyasilerin Çamlıca’ya şov yapmaya gittiklerinin altını çizdi.

Haberin Detayı
Gaye KÖK
gaye@manisagundemhaber.com
10 Ağustos 2022 - 12:26
Manisa haber | Çevre Politika | Yunusemre haber

32 yaşında, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Gazetecilik Bölümü mezunu. 3 Yıldır çeşitli sitelerde editörlük yaptıktan sonra , 1 senedir Manisa Gündem Haber Editör ekibinde.

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Ağustos ayı meclis toplantısında Yunusemre ilçesine bağlı Çamlıca Mahallesiyle ilgili basına yansıyan açıklamaları da yanıtladı.

Başkan Ergün açıklamasında, “Su bizim için en önemli hayat kaynağı. Bunun kıymetini bilmemiz lazım. Tabi ki yaz aylarında en büyük sıkıntıyı da eski adıyla köy olan mahallelerimizin bazıları yaşıyor. Son günlerde de medyada gündeme geliyor. Tabi insanız, hepimiz evimizin önünü, bahçemizi sulamak isteriz. Ama yılın 10 ayındaki tüketime göre yapılmış olan depo, oradaki hane sayısına göre üretilen suyun metreküpüne baktığımızda, kış aylarında 10-12 bilemediniz 15 metreküp kullanan bir hane, yazın en sıcak aylarda 140-150 metreküp su kullanıyor.

Gayet doğal bir şekilde bahçe sulamaları oluyor. Ama bu sefer de daha üst kotta oturan vatandaşımıza aşırı su kullanımı nedeniyle bu durum susuzluk olarak yansıyor. Bunlardan bir tanesi de Çamlıca Mahallesi. Çamlıca’da üst kotlardaki bir kısım evlerin sorunu konuşuluyor. Bir bakıyorsunuz siyasiler oraya şov yapmaya gidiyorlar. Gündeme getirmeye çalışıyorlar. Ama kış mevsimindeki ve yaz mevsimindeki ihtiyaca baktığınızda 1’e 10 kat kullanımlar söz konusu” dedi.

İYİ Parti Yunusemre İlçe Başkanı Tufan Akan sosyal medyadan duyurdu

İYİ Parti Yunusemre İlçe Başkanı Tufan Akan tarafından 3 Ağustos tarihinde sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda; “Çamlıca mahallemizde yaşanan su sıkıntısı sebebiyle mağdur olan mahalle sakinlerinin sesini duyurmak için açıklamada bulunduk. İYİ Parti olarak her türlü haksızlığın karşısında hemşehrilerimizin yanında durmaya devam edeceğiz” şeklinde bir paylaşımda bulunmuştu.

Başkan Ergün’den Muhalefete ’siyasi şov’ çıkışı Başkan Ergün’den Muhalefete ’siyasi şov’ çıkışı Başkan Ergün’den Muhalefete ’siyasi şov’ çıkışı Başkan Ergün’den Muhalefete ’siyasi şov’ çıkışı Başkan Ergün’den Muhalefete ’siyasi şov’ çıkışı Başkan Ergün’den Muhalefete ’siyasi şov’ çıkışı Başkan Ergün’den Muhalefete ’siyasi şov’ çıkışı Başkan Ergün’den Muhalefete ’siyasi şov’ çıkışı Başkan Ergün’den Muhalefete ’siyasi şov’ çıkışı Başkan Ergün’den Muhalefete ’siyasi şov’ çıkışı

0 0 votes
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’den Zorunlu Bağış Açıklaması!