Beyaza Bürünen Spil Dağı’nda Yaban Hayvanları İçin Yem Bırakıldı!

Manisa’da 1517 metre rakıma sahip Spil Dağı Milli Parkı, yoğun kar yağışı nedeniyle kar örtüsüyle kaplanırken, kar nedeniyle yem bulmakta güçlük çeken yılkı atları ve diğer yaban hayatına yönelik Manisa Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü ekipleri tarafından eksi 10 derecede yemleme çalışması yapıldı.

Haberin Detayı
Onur Yıldırım
onur@manisagundemhaber.com
25 Ocak 2022 - 11:48
Manisa haber | Çevre Genel

36 yaşında, Manisa Gündem Haber editörü. Akdeniz Üniversitesi , Görsel Sanatlar Bölümü mezunu. 6 sene fotoğraf editörlüğü yaptıktan sonra, 8 ay boyunda Manisa Gündem Haber'de görsel ve yazılı editörlük yapmaktadır.

Manisa’nın Spil Dağı Milli Parkı, geçtiğimiz hafta yağan kar nedeniyle yeniden beyaz örtüyle kaplandı. 1517 metre rakımlı Spil Dağı Milli Parkında kar nedeniyle yaban hayatı yem bulmakta güçlük çekmeye başladı.

Manisa Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü ekipleri, kurt, tilki, tavşan, domuz, sansar gibi yaban hayvanlarının çok sık bulunduğu milli parkta çeşitli bölgelere yem bıraktı. Genellikle kuş yemi, yonca, sebze artığı ve ekmekle yapılan yemleme çalışmasından faydalanan ilk hayvanlar ise yılkı atları oldu.

Yapılan yemleme çalışmasının kar yağdığı dönemlerde daha sık yapıldığını kaydeden Spil Dağı Milli Parkı Atalanı Şefi Özcan Öz, yaban hayatına yönelik yemleme çalışmasında, yaban hayvanları ve misafir olan yılkı atları için yaklaşık 400 kilogram yonca ile 100 kilogram saman, 150 ekmek bırakarak yemleme yapıldığını söyledi.

Öte yandan, kuşlar için de ekipler tarafından çeşitli noktalara 30 kilogram kuş yemi serpildiğini ifade eden Öz, yemleme çalışmalarının havanın karlı olduğu dönemlerde aksatılmadan devam edeceğini sözlerine ekledi.

Karla Kaplanan Spil’de Yaban Hayatı Unutulmadı Karla Kaplanan Spil’de Yaban Hayatı Unutulmadı Karla Kaplanan Spil’de Yaban Hayatı Unutulmadı Karla Kaplanan Spil’de Yaban Hayatı Unutulmadı Karla Kaplanan Spil’de Yaban Hayatı Unutulmadı Karla Kaplanan Spil’de Yaban Hayatı Unutulmadı Karla Kaplanan Spil’de Yaban Hayatı Unutulmadı Karla Kaplanan Spil’de Yaban Hayatı Unutulmadı Karla Kaplanan Spil’de Yaban Hayatı Unutulmadı Karla Kaplanan Spil’de Yaban Hayatı Unutulmadı

0 0 votes
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Altyapı Çalışmasında Çıkan Eski Boruları Gören Vatandaşlar Şaşırdı!