Büyükşehir Belediyesi Hayvan Bakım ve Tedavi Merkezi Minik Öğrencileri Ağırladı!

Yıl boyunca binlerce öğrencinin uğrak noktası olan Manisa Büyükşehir Belediyesi Hayvan Bakım ve Tedavi Merkezi, bu kez Bahçeşehir Kolejinde eğitim gören minik öğrencileri ağırladı. Spil ve Tarzan isimli terapi köpeklerinin gösterileriyle keyifli zaman geçiren minik öğrencilere, doğa ve hayvan sevgisi içeren eğitim de verildi.

Haberin Detayı
M. Kürşad Sarıkaya
msarikaya@manisagundemhaber.com
05 Aralık 2022 - 15:03
Manisa haber | Çevre Eğitim Politika

43 yaşında, Manisa Gündem Haber Editörü, Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi İşletme Bölümü mezunu. 3 senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmakta.

Bahçeşehir Kolejinde eğitim gören minik öğrenciler, öğretmenleri eşliğinde Manisa Büyükşehir Belediyesi Hayvan Bakım ve Tedavi Merkezini ziyaret etti.  Öğrencileri, Manisa Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanı Erhan İnce, Veteriner İşleri Müdürü İsmail Çam ve merkezde görev yapan ekip karşıladı.

Öğrenciler, Hayvan Bakım ve Tedavi Merkezi’nde görevli Veteriner Hekimler eşliğinde merkezde bulunan can dostlarımız hakkında bilgiler aldılar. Merkezi gezen öğrencilere, sevimli dostlar için verilen hizmetlerden de bahsedildi. Ardından ise, Köpek Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde öğrencilere doğa ve hayvan sevgisi içeren bir eğitim verildi. Aldıkları eğitimin ardından minik öğrencilere Manisa’nın doğa dostu, simgesi “Tarzan’a” vurgu yapılarak “Minik Tarzan” sertifikası verildi.

Programın sonunda ise, terapi köpekleri çocuklar için özel bir gösteri yaptı. Daha sonra, merkezde bulunan engelli köpek patron ile tanışan çocuklar, burada engelli köpeklerin topluma kazandırılmasına yönelik bilgiler aldı.  Gün boyu keyifli bir gün geçiren çocuklar, merkezde edindikleri bilgilerin hayvan sevgilerini katladığına dikkat çekti.

Doğa ve hayvan sevgisi içeren eğitim verildi

Can dostlarımızı sıcak yuvasında Bahçeşehir Kolejinde eğitim gören öğrencilerin ziyaret ettiğini belirten Manisa Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanı Erhan İnce, “Burada öğrencilerimizin sokak hayvanlarını tanımasını sağlıyoruz. Aynı zamanda “Ben Minik Tarzanım” projesi kapsamında çocuklarımıza doğayı, hayvanları seven bir nesil yetiştirmek adına bir eğitim veriyoruz. Burada, Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’ün öncülüğünde çocuklarımızı merkezimizde ağırlayacak hayvan ve doğa sevgisi içeren eğitimler vermeye devam edeceğiz” dedi.

Büyükşehir Belediyesi Hayvan Bakım Ve Tedavi Merkezi Minik Öğrencileri Ağırladı! Büyükşehir Belediyesi Hayvan Bakım Ve Tedavi Merkezi Minik Öğrencileri Ağırladı! Büyükşehir Belediyesi Hayvan Bakım Ve Tedavi Merkezi Minik Öğrencileri Ağırladı! Büyükşehir Belediyesi Hayvan Bakım Ve Tedavi Merkezi Minik Öğrencileri Ağırladı! Büyükşehir Belediyesi Hayvan Bakım Ve Tedavi Merkezi Minik Öğrencileri Ağırladı! Büyükşehir Belediyesi Hayvan Bakım Ve Tedavi Merkezi Minik Öğrencileri Ağırladı! Büyükşehir Belediyesi Hayvan Bakım Ve Tedavi Merkezi Minik Öğrencileri Ağırladı! Büyükşehir Belediyesi Hayvan Bakım Ve Tedavi Merkezi Minik Öğrencileri Ağırladı!

Minik Öğrenciler Arıların Dünyasını Büyükşehir ile Tanıyor!