Büyükşehir Gölmarmara İlçesinde Üzüm Üreticilerine Sepet Desteğinde Bulundu!

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Gölmarmara ilçesinde üzüm üreticilerine sepet desteğinde bulundu. Sepet dağıtım töreninde konuşan Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün talimatları ile kırsala 70 milyon liralık rekor bir bütçe ayrıldığını ve bu kapsamda üreticilere desteğin artarak devam edeceğini söyledi.

Haberin Detayı
Furkan Özer
furkan@manisagundemhaber.com

29 yaşında, Manisa Gündem Haber Editörü, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Mezunu. 1.5 senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmakta.

Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan 10 bin üzüm üreticisine 100 bin adet sepet desteği projesi kapsamında Gölmarmara üreticilerine sepetleri dağıtıldı.

Gölmarmara İtfaiye Hizmet Binası’nda düzenlenen 250 üreticinin faydalandığı 2500 adet sepet dağıtım törenine Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanı Yılmaz Usta, Şube Müdürleri, Gölmarmara MHP İlçe Başkanı Şakir Can, Gölmarmara Muhtarlık İşleri Müdürü Kağan Tunçelli ve üreticiler katıldı.

Sepet dağıtımı öncesinde üreticilere hitaben bir konuşma yapan Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, “Öncelikle Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’ün selamlarını iletiyorum. Hepiniz hoş geldiniz sefalar getirdiniz. Bugün güzel ilçemiz Gölmarmara’da olmaktan mutluyuz, gururluyuz. Geride bıraktığımız pandemi süreci ve içerisinde bulunduğumuz savaş durumu bize tarımın kırsalın ne kadar önemli olduğunu, olmazsa olmaz olduğunu gösterdi.

Bu sebepten dolayı kurulduğu günden bu güne kırsala desteğini esirgemeyen Büyükşehir Belediyesi, Başkanımız Cengiz Ergün’ün talimatları ile desteklerini arttırarak sürdürüyor. 2022 yılı için 70 milyonluk rekor bir bütçeyi kırsal kalkınmada destek için ayırdık. Bunu da hayvan içme suyu göletleri yapımı, temizliği, taral doldurma tesisleri, geçtiğimiz aylarda yaptığımız gübre dağıtımı, arıcılarımıza desteklerimiz, sulama kooperatiflerine boru destekleri, 10 bin üzüm üreticisine 100 bin adet sepet dağıtımı, önümüzdeki ay 6 bin üreticimize 60 bin zeytin kasası dağıtımı, yine hayvan yetiştiricileri için tohum destekleri gibi onlarca projeye 70 milyonluk bir bütçe ayırdık.

Ve bunların hepsini tek tek gerçekleştiriyoruz. Törenimize katıldığınız için hepinize teşekkür ediyorum. Ürününüz bol kazancınız bereketli olsun. Allah’a emanet olun, hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu. Öztozlu’nun konuşmasının ardından 250 üreticiye 2500 adet üzüm sepetinin dağıtımı gerçekleştirildi.

Büyükşehir Gölmarmara İlçesinde Üzüm Üreticilerine Sepet Desteğinde Bulundu! Büyükşehir Gölmarmara İlçesinde Üzüm Üreticilerine Sepet Desteğinde Bulundu! Büyükşehir Gölmarmara İlçesinde Üzüm Üreticilerine Sepet Desteğinde Bulundu! Büyükşehir Gölmarmara İlçesinde Üzüm Üreticilerine Sepet Desteğinde Bulundu! Büyükşehir Gölmarmara İlçesinde Üzüm Üreticilerine Sepet Desteğinde Bulundu! Büyükşehir Gölmarmara İlçesinde Üzüm Üreticilerine Sepet Desteğinde Bulundu!

Son güncelleme tarihi : 21 Haziran 2022 12:33

0 0 votes
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Bakan Kasapoğlu’ndan Manisa’da Pazar Alışverişi!