CHP Lideri Kılıçdaroğlu: “Sandığa Giderken Elinizi Vicdanınıza Koyun!”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “6 liderle bir araya geldik. ‘Bunlar hayatta bir araya gelemezler’ diyorlardı. Bunlar mümkün değil, anlaşamazlar diyorlardı, anlaştık. Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem deklarasyonu sunduk. Bunlar gelirse yönetemezler diyorlar. Allah şahittir, bunların 10 katı çok daha iyi yönetiriz” dedi.

Haberin Detayı
M. Kürşad Sarıkaya
msarikaya@manisagundemhaber.com
31 Mart 2022 - 17:14
Manisa haber | Politika | Akhisar haber

36 yaşında, Manisa Gündem Haber editörü. Akdeniz Üniversitesi , Görsel Sanatlar Bölümü mezunu. 6 sene fotoğraf editörlüğü yaptıktan sonra, 8 ay boyunda Manisa Gündem Haber'de görsel ve yazılı editörlük yapmaktadır.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, iki günlük Manisa programı çerçevesinde sabah saatlerinde Manisa’nın Şehzadeler ilçesinde esnaf ziyareti yaptı. Ardından Akhisar ilçesine geçerek, burada ev kadınları buluşması gerçekleştirdi. Basına kapalı olarak yapılan buluşmanın sonrasında Kılıçdaroğlu ve beraberindekiler, Akhisar Belediyesi tarafından Uğur Mumcu Kültür Sanat ve Merkezi önünde düzenlenen toplu açılış törenine katıldı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Akhisar’da toplu açılış törenine katıldı

Törende Akhisarlılara seslenen Kılıçdaroğlu, yerel seçimler öncesinde belediyeler konusunda birçok iftiraya maruz kaldıklarını belirterek, belediye başkanlarının başarılı hizmetleri sayesinde bu iftiraları boşa çıkardıklarını vurguladı.

Vatandaşın, “doğruyu yanlışı bildiği” görüşünü dile getiren Kılıçdaroğlu, “Olumsuz söylemlere karşı dostlarımızla beraber önemli başarılara imza attık. Belediye başkanlarımızın gösterdiği çaba, verdiği mücadele, vadettiğimiz hizmetleri hayata geçirmeleri, bizim Türkiye’yi çok daha iyi, çok daha kucaklayıcı yöneteceğimiz konusundaki algıyı pekiştiriyor.” diye konuştu.

“Sandığa giderken elinizi vicdanınıza koyun”

Bütün sorunları birlikte çalışarak çözeceklerini vurgulayan Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin önünün aydınlık olduğunu kaydetti.

“Nasıl olsa sandık gelecek. Bugün olmaz yarın, yarın olmaz 2 ay sonra… Bu ülkede hakkı, hukuku, adaleti gerçekleştirmek için sandığa gideceğiz. Sandığa giderken elinizi vicdanınıza koyun. Bu ülkenin zam, pahalılık, kadına şiddet sorunu olmamalı. Bu ülkede esnaf da taksici de tır şoförü de kazanmalı. Herkesin kazandığı ülke zenginleşen ülkedir. Herkesin kaybettiği, bir avuç kişinin kazandığı ülke derin yoksulluğun yaşandığı ülkedir. Biz, Türkiye’ye sınıf atlatmak istiyoruz. 5 yılda Türkiye’nin kaderini değiştireceğiz. 5 yılda bu ülkede hangi partiden olursa olsun her vatandaş rahat nefes alacak. İyi ki ittifak kuruldu, iyi ki Türkiye’yi bunlar yönetiyorlar, iyi ki ülkeye huzur, barış geldi diyecekler.”

Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu da geçen 3 yılda insan odaklı bir belediyecilik anlayışıyla hizmet verdiklerini söyledi.

Çiftçinin ve esnafın şikayetlerinin olduğunu ancak onlara sabretmeleri gerektiğini ifade ettiğini aktaran Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

Çiftçiye ücretsiz elektrik vaadini yineleyen Kılıçdaroğlu, “Normal bir sanayiciye verdikleri teşvikleri versinler bütün Türkiye’de güneş santrallerini kuracağız. Çiftçilerin tamamına en geç 2 yıl içerisinde elektriği ücretsiz vereceğiz” dedi.

“Bizim boğazımızdan aşağı haram lokma girmeyecek. Biz beşli çeteye hizmet etmeyeceğiz”

Millet İttifakı çerçevesinde 6 siyasi partinin bir araya gelmesiyle ilgili kendilerine yöneltilen eleştirilere cevap veren Kılıçdaroğlu, “Millet ittifakı diye ittifakımız var. 6 liderle bir araya geldik. Bunlar hayatta bir araya gelemezler diyorlardı. Bunlar mümkün değil anlaşamazlar diyorlardı, anlaştık. Güçlendirilmiş parlamenter sistem deklarasyonu sunduk. Bunlar gelirse yönetemezler diyorlar. Allah şahittir, bunların 10 katı çok daha iyi yönetiriz. Bizim boğazımızdan aşağı haram lokma girmeyecek. Biz beşli çeteye hizmet etmeyeceğiz, 84 milyona hizmet edeceğiz, esnafa, çiftçiye hizmet edeceğiz. Bizim hizmet edeceğimiz alan Türkiye Cumhuriyeti. Onların hizmet ettiği bir avuç insan. Aramızda dünya kadar fark var. Siyahla beyaz kadar fark var. Her evde huzur olacak. Kadına şiddeti engelleyeceğiz. Yasal düzenlemeler yapacağız. İstanbul Sözleşmesi’ni de en geç bir hafta içerisinde yürürlüğe koyacağız” diye konuştu.

“Biz vatandaştan topladığımız vergilerin nereye harcandığının hesabını vereceğiz”

84 milyona hesap vereceklerini anlatan Kılıçdaroğlu, “Milletimize yaptığımız her işin hesabını vereceğiz. 84 milyon vergi öder. Çocuk doğduğu andan itibaren vergi öder. Altına bez alırsınız, mama alırsınız, su içirirsiniz, elektrik düğmesine bastığınızda 4 çeşit vergi, musluğu açtığınızda 5 çeşit vergi ödersiniz. Biz vatandaştan topladığımız vergilerin nereye harcandığının hesabını vereceğiz. Böylece vatandaş ödediği vergi nereye gidiyor görmüş olacak. Sizden sadece bir şey istiyorum. Sandığa giderken elinizi vicdanınıza koyun oyunuzu öyle kullanın. Başka bir şey istemiyorum.

“Devleti soyanlar, hesabını veremeyen, bir avuç insana hizmet edenlerden, hepimizin kaçınması lazım”

Kim bu ülkeye hizmet ediyor, kim ülkeyi hakla hukukla adaletle yönetmek istiyor, inancınız kimden yanaysa, hangi partiden yanaysa ona göre oy kullanın. Devleti soyanlar, hesabını veremeyen, bir avuç insana hizmet edenlerden, hepimizin kaçınması lazım. Bu memleket mübarek bir memlekettir. bu memleketin her taşında toprağında her karışında şehit kanı vardır. Bu memleket sıradan bir memleket değildir. Milli kurtuluş savaşı verdik, o savaştan sonra güzel ülkemizi inşaa ettik. Güzel cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandıracağız. Bütün görüşleri kucaklayacağız. Hiç kimse kimliğinden ötürü, inancından ötürü, yaşam tarzından ötürü ötekileştirilmeyecek. Hep beraber huzur içerisinde yaşayacağız” dedi.

Şanlıurfa’da 2 milyon 300 bin dekar verimsiz araziye güneş enerjisi santrali kurma düşüncesinden bahseden Kılıçdaroğlu, “Normal bir sanayiciye verdikleri teşvikleri bize de versinler bütün Türkiye’de güneş santrallerini kuracağız. Çiftçilerin tamamına elektriği en geç 2 yıl içinde ücretsiz vereceğiz. Yapabilir misin diye soruyorlarsa yapacağız.” ifadesini kullandı.

Konuşmaların ardından Akhisar Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Uğur Mumcu Kültür ve Sanat Merkezi, Boyalılar Güneş Enerji Santrali, Hanpaşa Güneş Enerji Santrali, Hürriyet Mahallesi Kreşi, Efendi Mahallesi Kreşi, Akhisar Belediyesi Aşevi, Doğal Yaşam Alanı Parkı, Bisiklet Trafik Eğitim Parkı, Aile ve Kadın Danışma Merkezi’nin açılış kurdelesi Kılıçdaroğlu ve beraberindekilerle birlikte kesildi.

Chp Lideri Kılıçdaroğlu: “sandığa Giderken Elinizi Vicdanınıza Koyun!” Chp Lideri Kılıçdaroğlu: “sandığa Giderken Elinizi Vicdanınıza Koyun!”

Chp Lideri Kılıçdaroğlu: “sandığa Giderken Elinizi Vicdanınıza Koyun!” Chp Lideri Kılıçdaroğlu: “sandığa Giderken Elinizi Vicdanınıza Koyun!” Chp Lideri Kılıçdaroğlu: “sandığa Giderken Elinizi Vicdanınıza Koyun!” Chp Lideri Kılıçdaroğlu: “sandığa Giderken Elinizi Vicdanınıza Koyun!” Chp Lideri Kılıçdaroğlu: “sandığa Giderken Elinizi Vicdanınıza Koyun!” Chp Lideri Kılıçdaroğlu: “sandığa Giderken Elinizi Vicdanınıza Koyun!” Chp Lideri Kılıçdaroğlu: “sandığa Giderken Elinizi Vicdanınıza Koyun!” Chp Lideri Kılıçdaroğlu: “sandığa Giderken Elinizi Vicdanınıza Koyun!” Chp Lideri Kılıçdaroğlu: “sandığa Giderken Elinizi Vicdanınıza Koyun!” Chp Lideri Kılıçdaroğlu: “sandığa Giderken Elinizi Vicdanınıza Koyun!” Chp Lideri Kılıçdaroğlu: “sandığa Giderken Elinizi Vicdanınıza Koyun!”

Son güncelleme tarihi : 31 Mart 2022 17:23

Cevap yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Manisa’da Geri Manevra Yapan Traktör Devrildi: Altında Kalan Çiftçi Hayatını Kaybetti!