Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nun İzmir-Manisa Etabını Eduardo Sepulveda Kazandı!

57. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun İzmir-Manisa etabını Eduardo Sepulveda kazandı.

Haberin Detayı
Hasan IŞIK
hasan@manisagundemhaber.com
13 Nisan 2022 - 21:16
Manisa haber | Politika Spor

38 Yaşında , Manisa Gündem Haber Editörü. İzmir Ege Üniversitesi Gazetecilik ve Habercilik Bölümü Mezunu. 10 yıl boyunca çeşitli siteler geliştirdikten sonra , Manisa Gündem Haber kurulduğundan bugüne editörlük yapmaktadır.

Bu yıl ’Tarihe ve Doğaya Saygı’ temasıyla gerçekleştirilen ve 14 ülkeden 25 takım olmak üzere toplam 161 sporcunun mücadele ettiği 57. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun 4. etabı tamamlandı.

İzmir’in Konak ilçesinden Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun verdiği startla pedal basan sporcular, Karşıyaka’dan geçerek Ulukent yönüne devam etti. Ardından Menemen’den geçen bisikletçiler, Manisa il sınırına ulaştı.

Turgutlu üzerinden Kemalpaşa’ya yönelen bisikletçiler, Akalan’dan geçerek Spil Dağı tırmanışının ardından finiş noktasına ulaştı. Son bölümü çekişmeli geçen mücadelede 3.48:38’lik derecesiyle İzmir (Konak) – Manisa (Spil) etabını Arjantinli sporcu Eduardo Sepulveda kazandı. İkinciliği Israel-Premier Tech takımından Patrik Bevin, üçüncülüğü ise Lotto Soudal takımından Harm Vanhoucke elde etti.

57. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nda genel klasman birinciliğini belirleyecek olan İzmir-Manisa’da Eduardo Sepulveda, önemli bir avantaj elde etti. Arjantinli sporcu, bu başarısı ile hem genel klasman liderini gösteren turkuaz mayoyu hem de kırmızı mayonun sahibi oldu. Beyaz mayonun sahibi Ukraynalı sporcu Sakarya BB’den Vitaly Buts olurken yeşil mayo Belçikalı Jasper Philipsen’in oldu.

Spil Dağı Milli Parkı’nda düzenlenen ödül töreninde sporcuların ödüllerini Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu takdim etti. Törene Bakan Kasapoğlu’nun yanı sıra Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, AK Parti Manisa Milletvekili Semra Kaplan Kıvırcık, daire müdürleri, belediye başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nun 4. Etabının Kazananı Sepulveda Oldu Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nun 4. Etabının Kazananı Sepulveda Oldu Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nun 4. Etabının Kazananı Sepulveda Oldu Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nun 4. Etabının Kazananı Sepulveda Oldu

0 0 votes
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başkan Ergün, Kadir Gecesi’ni Kula’da İdrak Etmeye Davet Etti