Edirne’de 4 Kişilik Ailenin Katledilmesiyle İlgili Yeni Detayla Ortaya Çıktı!

Edirne’de 4 kişilik ailenin katledilmesiyle ilgili devam eden soruşturmada yaşlı adam Mehmet Güner’in evinde elektrik panosunda 32 bin lira ve 11'i cumhuriyet altını, 15'i çeyrek olmak üzere 26 adet altın bulundu.

Haberin Detayı
Furkan Özer
furkan@manisagundemhaber.com
11 Nisan 2022 - 18:42
Manisa haber | Asayiş Ulusal

29 yaşında, Manisa Gündem Haber Editörü, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Mezunu. 1.5 senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmakta.

Edirne’nin Uzunköprü ilçesine bağlı Elmalı köyünde yaşanan 4 kişilik aile katliamıyla ilgili süren soruşturmada yeni detaylar ortaya çıktı.

İşkence edilerek boğuşma sonrası öldürülen Anıl Güner’in gece saatlerinde oturduğu köy kahvehanesinde 1 milyon lirasını altına yatırdığını ve 900 altının olduğunu ayrıca parasıyla yeni yatırımlar yapacağını söylemesi üzerine 4 kişilik ailesiyle birlikte gece saatlerinde silahla ve işkence sonrası katledilmişti.

Edirne’de 4 Kişilik Ailenin Katledilmesiyle İlgili Yeni Detayla Ortaya Çıktı!

Altınları elektrik panosuna saklamış

Ayrıca aynı evin bahçesinde bulunan dede Mehmet Güner’e ait evin kullanılmayan kilerinin elektrik panosunda 10 cumhuriyet, 1 ata, 15 küçük toplamda 26 altın ve 32 bin lira para bulundu. Katliam gecesi anne Filiz Güner’e ait 10 burma bilezik ve beşibiryerde altın ise halen bulunamadı.

“Size ölüm parası sakladım”

Gürler, katledilen Mehmet Güner’in daha önce kızına evde sakladığı paralardan bahsettiğini söyledi. Gürler, “Babası daha önce kızına söylemiş. Ben size bir miktar ölüm parası sakladım bir yere. Ama sonra o para bulundu. Bu olayı kim yaptı? Bilmiyorum. Tedirginiz. Bu olayı yapanın bulunmasını istiyoruz” diye konuştu.

Katliamında gözaltına alınan 2 şüpheliden 1’i tutuklandı

Uzunköprü ilçesine bağlı Elmalı köyünde ateşli silahlar ile öldürülen 4 kişilik ailenin faiilerinin bulunmasına yönelik yapılan çalışmada 2 şüpheli tespit edilmişti. Şüphelilerden biri olayın yaşandığı köyde diğeri ise Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde yakalanmıştı.

Edirne’de 4 Kişilik Ailenin Katledilmesiyle İlgili Yeni Detayla Ortaya Çıktı!

Şahsın Çorlu ilçesindeki evinde yapılan aramalarda kanlı bez ve 2 silah ele geçirildi. Jandarmadaki işlemleri tamamlanan şüpheliler, daha sonra adliyeye sevk edildi.
Adliyede mahkemeye çıkarılan 2 şüpheliden B.E. tutuklandı. Tutuklanan şüpheli sağlık kontrolünün ardından cezaevine götürüldü.

Mahkemeye çıkarılan şahs, kendisine yöneltilen suçlamaları reddederek, köye hiç gitmediğini ve olayla hiç ilgisinin olmadığını ifade etmesine karşılık, yapılan araştırmalar sonucunda şahsın Elmalı köyüne uğradığı öğrenildi. Ayrıca olay günü B.E.’nin motosiklet ile Uzunköprü ilçesinden Tekirdağ’ın Hayrabolu ilçesine giderken görüldüğü öğrenildi.

Edirne’de 4 Kişilik Ailenin Katledilmesiyle İlgili Yeni Detayla Ortaya Çıktı!

Edirne’de 4 Kişilik Ailenin Katledilmesiyle İlgili Yeni Detayla Ortaya Çıktı! Edirne’de 4 Kişilik Ailenin Katledilmesiyle İlgili Yeni Detayla Ortaya Çıktı! Edirne’de 4 Kişilik Ailenin Katledilmesiyle İlgili Yeni Detayla Ortaya Çıktı!

0 0 votes
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Büyükşehir’in Kreş ve Gündüz Bakım Evlerindeki Minikler Bayramlarını Kutladı!