İzmir Vakıflar Bölge Müdürlüğü’nden Fidan Dikim Etkinliği

İzmir Vakıflar Bölge Müdürlüğü, Vakıf Haftası etkinlikleri çerçevesinde Ege Orman Vakfı’nın katkılarıyla Manisa’nın Yuntdağı bölgesinde fidanları toprakla buluşturdu.

Haberin Detayı
Gaye KÖK
gaye@manisagundemhaber.com
13 Mayıs 2022 - 14:35
Manisa haber | Çevre Politika

32 yaşında, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Gazetecilik Bölümü mezunu. 3 Yıldır çeşitli sitelerde editörlük yaptıktan sonra , 1 senedir Manisa Gündem Haber Editör ekibinde.

“Birrden Binlere” temasıyla kutlanan Vakıf Haftası etkinlikleri çerçevesinde, İzmir Vakıflar Bölge Müdürlüğü’nce fidan dikim etkinliği düzenlendi. İzmir Vakıflar Bölge Müdürlüğü, Vakıf Haftası etkinlikleri çerçevesinde Ege Orman Vakfı’nın katkılarıyla Manisa’nın Yuntdağı bölgesinde fidanları toprakla buluşturdu.

Etkinlik sırasında konuşan Ataseven, “Her yıl bir tema ile kutladığımız Vakıf Haftası etkinliklerimiz bu yıl ‘Birr’den Binlere’ teması ile kutlanmaktadır. Birr kelimesi Kur’an-ı Kerim’de, her türlü iyilik, ihsan, itaat, doğruluk, günahsızlık gibi anlamlarda kullanılmıştır.

İzmir Vakıflar Bölge Müdürlüğü olarak bizler de fidanları toprakla buluşturarak, binlerce insanımıza, binlerce canlı varlıklara iyilik yapmış olacağız. Fidan dikmenin önemini bilen bizler, Peygamber Efendimizin(s.a.v.) ‘Kıyamet kopsa bile, o zaman elinizde bir fidan bulunuyorsa ve onu dikmek için de bir engel yoksa derhal o fidanı dikin’ sözlerini kendilerine şiar edinen bir medeniyetin mensuplarıyız” dedi.

Her yıl olduğu gibi bu yılda Ege Orman Vakfı’nın katkılarıyla, fidan dikimi etkinliği düzenlediklerini belirten Ataseven, “Her yıl olduğu gibi bu yılda bu etkinliğin düzenlenmesinde Ege Orman Vakfı’nın büyük katkıları oldu. Vakfın Başkanı Cem Bakioğlu başta olmak üzere, Vakıf Yönetimi ile Vakıf personellerinin her birine ayrı ayrı en içten teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Fidan dikim etkinliğine, İzmir Vakıflar Bölge Müdürü Muzaffer Ataseven, Bölge Müdür Yardımcısı Burak Kaynak, Şube Müdürleri Haşim Yadigar, Reşit Akçalı ve Vakıflar Bölge Müdürlüğü personelleri ile Ege Orman Vakfı Basın ve Halkla İlişkiler Koordinatörü Sırma Buğdaycı ve vakıf yetkilileri katıldı.

İzmir Vakıflar Bölge Müdürlüğü’nden Fidan Dikim Etkinliği

0 0 votes
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Kent Buluşmaları’nın Konuğu Gazeteci Güven İslamoğlu Oldu