Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi Alaşehirli Öğrencileriyle Buluştu!

Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ‘Ateşin Kahramanları Gençlerle Buluşuyor Projesi’ kapsamında, Alaşehir Şehit Efkan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileriyle buluştu. İtfaiyecilik mesleğinin tanıtıldığı buluşmada, öğrencilerin konuyla ilgili soruları da yanıt buldu.

Haberin Detayı
M. Kürşad Sarıkaya
msarikaya@manisagundemhaber.com
05 Aralık 2022 - 15:07
Manisa haber | Asayiş Eğitim Politika | Alaşehir haber

43 yaşında, Manisa Gündem Haber Editörü, Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi İşletme Bölümü mezunu. 3 senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmakta.

Gençlere itfaiyeyi tanıtmak, önemini kavratmak ve çalışmalarını anlatmak amacıyla Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı tarafından hayata geçirilen ‘Ateşin Kahramanları Gençlerle Buluşuyor Projesi’ kapsamında, Alaşehir Şehit Efkan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, itfaiyecilerle buluştu.

İtfaiye Dairesi Başkanı Gürhan İnal ve eğitmen Mehmet Ateş, öğrencilere itfaiyecilik mesleğini anlattı. Programda Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığının yaptığı faaliyetlerin yer aldığı sunum da gerçekleştirildi. Öğrencilerin ilgiyle takip ettiği programda, itfaiyecilik konusunda merak ettikleri sorular da yanıt buldu.

Programın sonunda okul yönetimine, İtfaiye Dairesi Başkanı Gürhan İnal tarafından projeye desteklerinden dolayı teşekkür belgesi takdim edildi. Daha sonra Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün gönderdiği hediyeler de öğrencilere takdim edildi. Okul yönetimi, etkinlik nedeniyle İtfaiye Dairesi Başkanlığı yetkililerine teşekkür etti.

Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi Alaşehirli Öğrencileriyle Buluştu! Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi Alaşehirli Öğrencileriyle Buluştu! Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi Alaşehirli Öğrencileriyle Buluştu!

Manisa Valisi Karadeniz Atanan İki Müdür İçin Veda Yemeği Düzenlendi