Manisa Valisi Karadeniz 57’nci Alay Temsili Sancak Kabul Törenine Katılacak!

Manisa Valisi Sayın Yaşar Karadeniz’in teşrifleriyle, 13 Mayıs 2022 Cuma günü saat:10.00 da MCBÜ Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde “57’nci Alay Temsili Sancak Kabul Töreni” düzenlenecektir.

Haberin Detayı
Furkan Özer
furkan@manisagundemhaber.com
12 Mayıs 2022 - 14:13
Manisa haber | Politika

29 yaşında, Manisa Gündem Haber Editörü, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Mezunu. 1.5 senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmakta.

25 Nisan 1915 tarihinde başlayan Çanakkale Kara Muharebeleri Türk Milletinin Anadolu’da var olma yok olma mücadelesinin şanlı başlangıcıdır.

Çok şehit vermesi dolayısıyla “ŞEHİT ALAY” olarak savaş tarihinde yerini alan 57’ci Alayın kahramanlarının aziz hatıralarını yaşatabilmek adına Çanakkale Kara Muharebelerinin 90’ıncı yılında Üniversitemiz öğrencilerinin başlatmış olduğu “57’nci Alay Yürüyüşü” geleneksel hale gelmiş, TC. Gençlik Spor Bakanlığı’nın uhdesinde her yıl kutlanmaktadır.

Her yıl yapılan saygı yürüyüşünden sonra, 57’ci Alay Komutanlığı Sancağı törenle bir Üniversiteye teslim edilmektedir. 25 Nisan 2022 tarihinde yapılan anma töreninde 57’NCİ Alay Sancağı bir yıl muhafaza edilmek üzere Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Öğrenci Konseyi tarafından Üniversitemize teslim edilmiştir.

0 0 votes
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Şehzadeler Belediyesi 19 Mayıs’ta Samet Algu Futbol Turnuvası düzenledi