Manisa ve 13 İlde Suç Örgütü ve Dolandırıcılık Operasyonu: 66 Gözaltı, 9 Tutuklama!

İzmir merkezli düzenlenen operasyonda, sahte banka dekontuyla araç, sahte kimliklerle tapu ve değerli saat dolandırıcılığı yaptıkları gerekçesiyle gözaltına alınan 9 şüpheli tutuklandı.

Haberin Detayı
M. Kürşad Sarıkaya
msarikaya@manisagundemhaber.com
05 Aralık 2022 - 12:49
Manisa haber | Asayiş Ulusal

43 yaşında, Manisa Gündem Haber Editörü, Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi İşletme Bölümü mezunu. 3 senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmakta.

Dolandırıcılık operasyonunda 66 gözaltı, 9 tutuklama

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, İzmir Seferihisar Cumhuriyet Başsavcılığınca “suç işlemek amacıyla örgüt kurmak”, “resmi belgede sahtecilik”, “kişisel verilerin hukuka aykırı olarak elde edilmesi ve kullanılması”, “nitelikli dolandırıcılık” ve “suçtan kaynaklanan mal varlığını aklama” suçlarına ilişkin soruşturma başlatıldı.

15 gözaltı, 9 tutuklama

Bu kapsamda Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro Amirliğince belirlenen 15 şüpheliye yönelik operasyon düzenlendi.

Gözaltına alınan şüphelilerin 28 olaya karıştığı tespit edildi.

Soruşturma kapsamında ifadeleri alınan 9 şüpheli, sevk edildikleri adli makamlarca tutuklandı.

1 milyar lira değerindeki 10 vurgun engellendi

Dosya kapsamında böylece şüphelilerin düzenlemek istedikleri 1 milyar lira değerindeki 10 vurgun da engellendi.

Öte yandan “suçtan kaynaklanan mal varlığını aklama” suçuna istinaden 49 şüphelinin banka ve kripto para borsalarındaki hesaplarına bloke konulurken, şüphelilere ait 3 otomobil ve 1 dubleks daireye de el konuldu.

Şüphelilerle bağlantılı 51 kişi yakalandı

Şüphelilerle bağlantılı olduğu değerlendirilen kişilere yönelik İzmir başta olmak üzere İstanbul, Uşak, Denizli, Manisa, Ankara, Ordu, Diyarbakır, Gaziantep, Tekirdağ, Kayseri, Van, Sinop, Bursa’da dün eş zamanlı operasyon yapıldı.

Operasyonda İzmir’de 20, İstanbul’da 18, Uşak’ta 5, Manisa, Ordu, Diyarbakır, Kayseri ve Tekirdağ’da 1’er, Denizli’de 3 olmak üzere 51 şüpheli yakalandı.

Aralamalarda, suç unsuru doküman, 1 ruhsatsız tabanca ve 412 boş saat kutusu ele geçirildi.

Firarilerin yakalanmasına yönelik çalışmalar sürüyor.

Manisa Ve 13 İlde Suç Örgütü Ve Dolandırıcılık Operasyonu: 66 Gözaltı, 9 Tutuklama! Manisa Ve 13 İlde Suç Örgütü Ve Dolandırıcılık Operasyonu: 66 Gözaltı, 9 Tutuklama! Manisa Ve 13 İlde Suç Örgütü Ve Dolandırıcılık Operasyonu: 66 Gözaltı, 9 Tutuklama! Manisa Ve 13 İlde Suç Örgütü Ve Dolandırıcılık Operasyonu: 66 Gözaltı, 9 Tutuklama! Manisa Ve 13 İlde Suç Örgütü Ve Dolandırıcılık Operasyonu: 66 Gözaltı, 9 Tutuklama! Manisa Ve 13 İlde Suç Örgütü Ve Dolandırıcılık Operasyonu: 66 Gözaltı, 9 Tutuklama!

Son güncelleme tarihi : 5 Aralık 2022 12:58

Manisa’da İş Yerine Silahlı Saldırı Düzenlendi!