Manisa’da 10 Dakika Etkili Olan Dolu Yağışı Her Yeri Beyaza Bürüdü!

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde sağanak yağışın ardından 10 dakika etkili olan dolu yağışı her yeri beyaza bürüdü. Yüksek kesimlerde etkili olan dolu yağışı herhangi bir tarım arazisine zarar vermezken, dolunun etkili olduğu arazilerdeki meyve ağaçlarının henüz çiçek açmadıkları öğrenildi.

Haberin Detayı
Gaye KÖK
gaye@manisagundemhaber.com
12 Mayıs 2022 - 14:35
Manisa haber | Çevre Hava durumu | Alaşehir haber

32 yaşında, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Gazetecilik Bölümü mezunu. 3 Yıldır çeşitli sitelerde editörlük yaptıktan sonra , 1 senedir Manisa Gündem Haber Editör ekibinde.

Manisa’nın Alaşehir ilçesine bağlı Dağhacıyusuf Mahallesi’nin Yayla mevkiinde dün akşam üzeri saat 17.00 sıralarında başlayan sağanak yağış, bir süre sonra yerini dolu yağışına bıraktı.

Yaklaşık 10 dakika süren dolu yağışı yüksek kesimlerde olduğu için tarım arazileri zarar görmedi.

Dahhacuyusuf Mahallesi Muhtarı İbrahim Yöntem, “Önce şiddetli bir sağanak yağış başladı ardından Yayla mevkiinde dolu yağışı başladı. Çok yerleri kaplayan dolu Allah’tan tarım alanlarına zarar vermedi. Yayla bölgesinde elma, kiraz, ceviz, kestane gibi meyve ağaçları bulunuyor. Onlar da henüz yüksek kesimde oldukları için çiçek açmamışlardı. O yüzden meyve ağaçlarımızda da çok şükür bir zarar meydana gelmedi” dedi.

Manisa’da 10 Dakika Etkili Olan Dolu Yağışı Her Yeri Beyaza Bürüdü! Manisa’da 10 Dakika Etkili Olan Dolu Yağışı Her Yeri Beyaza Bürüdü!

0 0 votes
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Manisa’da Sokakta Silahlı Saldırıya Uğrayan Şahıs Ağır Yaralandı!