Manisa’da 19 Mayıs Cumhuriyet Meydanı’nda Coşkulu Bir Şekilde Kutlandı!

Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919 tarihinde milli mücadeleyi başlatmak için çıktığı Samsun’dan tüm yurda yayılan kurtuluş mücadelesinin 103. yılında, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Manisa’da 2 yıllık pandemi sürecinin ardından büyük bir coşkuyla kutlandı. Soğuk havaya rağmen meydanı dolduran vatandaşlar, gençlerin gösterileriyle bayramın coşkusuna ortak oldu.

Haberin Detayı
Hasan IŞIK
hasan@manisagundemhaber.com
19 Mayıs 2022 - 14:10
Manisa haber | Genel Gündem Politika

38 Yaşında , Manisa Gündem Haber Editörü. İzmir Ege Üniversitesi Gazetecilik ve Habercilik Bölümü Mezunu. 10 yıl boyunca çeşitli siteler geliştirdikten sonra , Manisa Gündem Haber kurulduğundan bugüne editörlük yapmaktadır.

Manisa’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, 2 yıllık pandemi sürecinin ardından yeniden coşkuyla kutlandı. Cumhuriyet Meydanı’ndaki Milli Egemenlik Anıtı’na Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürü Yunus Öztürk tarafından çelenk sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunularak, İstiklal Marşı okundu. Kutlama programı, anıtın önündeki törenin ardından Manisa Valiliği önünde devam etti.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda Manisa İl Gençlik ve Spor Müdürü Yunus Öztürk, Atatürk’ün gençlere olan güvenini boşa çıkarmamak için var güçleriyle çalıştıklarını ve gençleri aynı zamanda geleceğe en iyi şekilde hazırladıklarını söyledi.

Gediz Anadolu Lisesi öğrencilerinin Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’ni ve Gençlerin Atatürk’e Cevabı’nı seslendirdiği programda Şehzadeler Halk Eğitim Merkezi Halk Oyunları ekibinin gösterisi büyük beğeni topladı. Programda Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren tekvando, judo, eskrim, güreş ve jimnastik branşlarındaki sporcuların gösterileri dikkatle izlendi.

Aralarında Avrupa şampiyonu olan sporcuların da yer aldığı gösterilerin sonunda sporcular açtıkları Türk bayraklarıyla büyük alkış aldı. Gün boyunca Cumhuriyet Meydanı’nda Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından açılan stantlarda spor branşlarının tanıtımının yapılacağı öğrenilirken, Vali Karadeniz ve protokol üyeleri, spor panayırında yer alan stantları gezerek, yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen kutlama törenleri sona ererken, akşam düzenlenecek olan Fener Alayı ve Haluk Levent Konseri ile kutlama programı devam edecek.

Cumhuriyet Meydanı’ndaki törene Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, Manisa Büyükşehir Başkanvekili Mehmet Güzgülü, Manisa Milletvekili Semra Kaplan Kıvırcık, Manisa İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Selçuk Yıldırım, Manisa 1’inci Komando Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Sebahattin Kalkan, Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları Ertuğrul Yıldırım ve Uğur Başkal, Manisa Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Nursel Ustamehmetoğlu, MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Çevik, ilçe kaymakamları, ilçe belediye başkanları, siyasi partilerin il temsilcileri, daire müdürleri, askeri erkan ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Manisa’yı 19 Mayıs Coşkusu Sardı Manisa’yı 19 Mayıs Coşkusu Sardı Manisa’yı 19 Mayıs Coşkusu Sardı Manisa’yı 19 Mayıs Coşkusu Sardı Manisa’yı 19 Mayıs Coşkusu Sardı Manisa’yı 19 Mayıs Coşkusu Sardı Manisa’yı 19 Mayıs Coşkusu Sardı Manisa’yı 19 Mayıs Coşkusu Sardı Manisa’yı 19 Mayıs Coşkusu Sardı Manisa’yı 19 Mayıs Coşkusu Sardı Manisa’yı 19 Mayıs Coşkusu Sardı Manisa’yı 19 Mayıs Coşkusu Sardı Manisa’yı 19 Mayıs Coşkusu Sardı Manisa’yı 19 Mayıs Coşkusu Sardı Manisa’yı 19 Mayıs Coşkusu Sardı Manisa’yı 19 Mayıs Coşkusu Sardı Manisa’yı 19 Mayıs Coşkusu Sardı Manisa’yı 19 Mayıs Coşkusu Sardı Manisa’yı 19 Mayıs Coşkusu Sardı Manisa’yı 19 Mayıs Coşkusu Sardı Manisa’yı 19 Mayıs Coşkusu Sardı Manisa’yı 19 Mayıs Coşkusu Sardı Manisa’yı 19 Mayıs Coşkusu Sardı Manisa’yı 19 Mayıs Coşkusu Sardı Manisa’yı 19 Mayıs Coşkusu Sardı

0 0 votes
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Manisa’da Seyir Halinde Fenalaşan Tır Sürücüsü Hastanede Hayatını Kaybetti!