Manisa’da AVM İçin İçkili Alan Tespiti Oylaması AKP, MHP ve İYİ Parti ‘Evet’ Oyuyla Kabul Edildi!

MHP’li Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin Ağustos ayı olağan meclis toplantısında inşaatı biten bir Manisa Meydan AVM için içkili alan tespiti oylaması yapıldı. AKP, MHP ve İYİ Partili meclis üyeleri 'Evet' oyu kullandı. CHP’liler ise ret oyu verdi!

Haberin Detayı
Furkan Özer
furkan@manisagundemhaber.com
10 Ağustos 2022 - 17:55
Manisa haber | Politika

29 yaşında, Manisa Gündem Haber Editörü, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Mezunu. 1.5 senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmakta.

MHP’li Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün başkanlık yaptığı Ağustos ayı meclis toplantısına Yunusemre ilçesinde inşaatı biten Manisa Meydan AVM’nin içkili yer bölgesi tespit konusu tartışmalara neden oldu.

Meclis toplantısında konuyla ilgili gelen gündem maddesiyle ilgili olarak söz alan CHP Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Bülent Mersinli, çevresinde adliye, Emniyet, üniversite ve Diyanet’e ait yerin bulunduğu bir bölgeye içkili yer bölgesi tespit edilmesinin uygun olmadığını dile getirdi.

“Hem milliyetçiyiz hem muhafazakarız derken üç ayda bir içki ruhsatı veriyorsunuz”

Mersinli, ““Arkadaşlar bu içki ruhsatı için ne yaman çelişkilidir ki milliyetçi muhafaza olarak kendini addeden insan şimdi içki ruhsatı vermeye çalışıyor. Nereye vermeye çalışıyor. Hemen tarif edeyim ben size. Bilmeyenler yerin neresi olduğunu öğrensin. Bu 100 metre kare içerisinde Tıp Fakültesi var, Adliye var, emniyet var, kaymakamlık var, Diyanet İşleri var.  Böyle yer olmayan onlarca ruhsat başvurusuna şimdiye kadar herkes, ret oyu vermiştir. Bu yaman çelişkiyi anlamakta zorluk çekiyorum. Hem milliyetçiyiz hem muhafazakarız, hem bunu derken bu belediye meclisinde üç ayda bir içki ruhsatı veriyorsunuz. Bizde CHP Grubu olarak bu 13. Maddeye ret veriyoruz” dedi.

MHP’li Palabıyık: “Bu toplumda en çok vergiyi içenler veriyor”

Gündem maddesiyle ilgili olarak söz alan MHP’li meclis üyesi Mehmet Palabıyık’ın konuşması toplantıya damga vurdu.

MHP’li Meclis üyesi Palabıyık, içki yer bölgesi tespit konusuna olumlu baktıklarını yönelik sözler sarf ederek şu ifadelere yer verdi:

Bu toplumda içenler kadar içmeyenler de var. Bu toplum bir tek içmeyenlerden oluşmuyor. Bu toplumda en çok vergiyi içenler veriyor. Alkoldeki vergi en yüksek. Ben de içen birisi olarak, ayrıştırılmak istemiyorum. Birlikte yaşadığımız toplumda ben caminin açılmasına nasıl saygı gösteriyorsam, meyhane veya içkili yer bölgesi açılırken de aynı saygıyı görmek istiyorum. Manisa gelişmiyor diyorsunuz. 60 bin öğrencimiz var. Bir tanesi Manisa’da kalmıyor. Manisa’da siz bunlara hizmet edeceksiniz ki Manisa’da kalsın.

Başkan Ergün, “Şimdi bu maddeye ‘Red’ oyu verenler OSB’de yemesini ve içmesini çok iyi biliyorlar”

Tartışmaların yaşandığı gündem maddesiyle ilgili olarak kısa bir konuşma yapan MHP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ise, içkili yer tespiti konusunda “Ret” oyu veren CHP’ye yönelik olarak şu ifadeleri kullandı: “Herkes hesap ve siyaset peşinde. Şimdi bu maddeye ‘Red’ oyu verenler OSB’de yemesini ve içmesini çok iyi biliyorlar.”

25 “Evet” 25 “Ret” oyu çıkınca, Başkan Ergün’ün oyu 2 oy sayılarak kabul edildi

Konuşmaların ardından konuyla ilgili gündem maddesinin oylamasına geçildi. Oylamada CHP, BBP ile İYİ Parti’den bir meclis üyesi “Ret” oyu kullandı. Toplantıda bazı AKP’li meclis üyelerinin oylamada çekimser oy kullandığı dikkatlerden kaçmazken, AKP, MHP ve İYİ Partilerin çoğu karara ‘Evet’ oyu verdi.

İçkili yer bölgesi tespiti ile ilgili gündem maddesi oylamasında 25 “Evet” 25 “Ret” oyu çıktı. Büyükşehir Belediyesi Başkanı Cengiz Ergün’ün oyu iki oy kabul edilmesiyle birlikte madde oy çokluğuyla kabul edildi.

Manisa’da Avm İçin İçkili Alan Tespiti Oylamasına Akp, Mhp Ve İyİ Parti ‘evet’ Dedi, Chp ‘hay Manisa’da Avm İçin İçkili Alan Tespiti Oylamasına Akp, Mhp Ve İyİ Parti ‘evet’ Dedi, Chp ‘hay Manisa’da Avm İçin İçkili Alan Tespiti Oylamasına Akp, Mhp Ve İyİ Parti ‘evet’ Dedi, Chp ‘hay

Son güncelleme tarihi : 10 Ağustos 2022 18:06

0 0 votes
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Manisa’da Düğün Magandasının Silahından Çıkan Mermiler 2 Kişiyi Yaraladı!