Manisa’da Havadan ve Karadan Müdahale Edilen Yangın Kontrol Altına Alındı!

Manisa’nın Salihli ilçesindeki ormanlık alanda çıkan yakın havadan ve karadan müdahale edilerek söndürüldü. Rüzgarın da etkisiyle kısa sürede büyüyen yangında yaklaşık 105 dönüm ormanlık alan zarar gördü.

Haberin Detayı
Furkan Özer
furkan@manisagundemhaber.com
26 Haziran 2022 - 22:39
Manisa haber | Asayiş Çevre | Salihli haber

29 yaşında, Manisa Gündem Haber Editörü, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Mezunu. 1.5 senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmakta.

Manisa’nın Salihli’nin Kabazlı Mahallesi’nde bulunan Atış Poligonu mevkiinde otluk ve ormanlık alanın bulunduğu sarp arazide henüz belirlenemeyen bir sebepten yangın çıktı.

İhbar üzerine bölgeye Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı 20 arazöz, bir su ikmal aracı ve ilk müdahale araçları, Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Amirliğine bağlı 5 itfaiye, ilçe belediyelerinden su tankerleri ve iş makineleri yönlendirildi.

Arazinin yapısı nedeniyle ekiplerin ulaşmakta zorlandığı yangın bölgesine İzmir Orman Bölge Müdürlüğünden 2 uçak ve 3 helikopter de sevk edildi.

Rüzgarın etkili olduğu bölgedeki yangın, yaklaşık 4 saatte kontrol altına alındı.

Yaklaşık 105 dönüm ormanlık ve otluk alanın zarar gördüğü bölgedeki soğutma çalışmaları devam ediyor.

Öte yandan, Jandarma, yangınla ilgili soruşturma başlattı.

Manisa’da Havadan Ve Karadan Müdahale Edilen Yangın Kontrol Altına Alındı! Manisa’da Havadan Ve Karadan Müdahale Edilen Yangın Kontrol Altına Alındı! Manisa’da Havadan Ve Karadan Müdahale Edilen Yangın Kontrol Altına Alındı! Manisa’da Havadan Ve Karadan Müdahale Edilen Yangın Kontrol Altına Alındı! Manisa’da Havadan Ve Karadan Müdahale Edilen Yangın Kontrol Altına Alındı! Manisa’da Havadan Ve Karadan Müdahale Edilen Yangın Kontrol Altına Alındı! Manisa’da Havadan Ve Karadan Müdahale Edilen Yangın Kontrol Altına Alındı! Manisa’da Havadan Ve Karadan Müdahale Edilen Yangın Kontrol Altına Alındı! Manisa’da Havadan Ve Karadan Müdahale Edilen Yangın Kontrol Altına Alındı! Manisa’da Havadan Ve Karadan Müdahale Edilen Yangın Kontrol Altına Alındı! Manisa’da Havadan Ve Karadan Müdahale Edilen Yangın Kontrol Altına Alındı! Manisa’da Havadan Ve Karadan Müdahale Edilen Yangın Kontrol Altına Alındı! Manisa’da Havadan Ve Karadan Müdahale Edilen Yangın Kontrol Altına Alındı! Manisa’da Havadan Ve Karadan Müdahale Edilen Yangın Kontrol Altına Alındı! Manisa’da Havadan Ve Karadan Müdahale Edilen Yangın Kontrol Altına Alındı! Manisa’da Havadan Ve Karadan Müdahale Edilen Yangın Kontrol Altına Alındı!

İlgili haber Manisa'da Otluk ve Ormanlık Alanda Çıkan Yangına Ekipler Müdahale Ediyor!

Son güncelleme tarihi : 26 Haziran 2022 22:49

0 0 votes
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Mezar Kazarken Milli Mücadele Döneminden Kalma Patlamamış Top Mermisi Buldu!