Manisa’da İki İlçesinde Çıkan Orman Yangınları Kontrol Altına Alındı: 1 İtfaiye Personeli Hastaneye Kaldırıldı!

Manisa’da aynı anda farklı iki noktada çıkan orman yangınları ekiplerin hızlı ve etkin müdahale sonucunda 50 dakika gibi kısa bir sürede kontrol altına alındı. Dumandan etkilenen 1 İtfaiye Personeli hastaneye kaldırıldı.

Haberin Detayı
Gaye KÖK
gaye@manisagundemhaber.com
10 Ağustos 2022 - 13:52
Manisa haber | Asayiş Çevre | Saruhanlı haber

32 yaşında, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Gazetecilik Bölümü mezunu. 3 Yıldır çeşitli sitelerde editörlük yaptıktan sonra , 1 senedir Manisa Gündem Haber Editör ekibinde.

Manisa’nın Şehzadeler ilçesine bağlı Yukarı Çobanisa Mahallesi yakınlarında ziraat arazisinde saat 11.40’ta çıkan yangına 7 dakika içinde ilk müdahaleyi gerçekleştiren Manisa Orman İşletme Müdürlüğü’ne havadan 2 helikopterle İzmir Orman Bölge Müdürlüğü de destek verdi.

Aynı zamanda Manisa’nın Saruhanlı ilçesine bağlı Lütfiye Mahallesi yakınlarında gelen ihbara da Saruhanlı Orman İşletme Şefliği ekipleri 8 dakika içinde ilk müdahaleyi gerçekleştirirken Yukarı Çobanisa yangını için yolda olan 3. Helikopter de Saruhanlı yangınına hızlı bir şekilde müdahale ederek her iki yangının da yaklaşık 50 dakika gibi kısa bir sürede kontrol altına alınması sağlandı.

Her iki yangının da ilerleme yönündeki orman alanlarına girmeden, binlerce hektar orman alanı zarar görmeden hızlı ve etkin müdahaleyle söndürüldü.

Manisa’da çıkan yangında bir itfaiye personeli dumandan etkilenerek Manisa Şehir Hastanesine kaldırıldı.

Dumandan etkilenen itfaiye personelinin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Haber: Serkan Özcan

İlgili haber Manisa’nın 2 İlçesinde Ormanlık Alanda Yangın Çıktı!

Son güncelleme tarihi : 10 Ağustos 2022 13:56

0 0 votes
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Manisa’da Şarampole Yuvarlanan Traktör Sürücüsü Yaralandı!