Manisa’da İkiz Kardeşler Okul Dönüşü Serinlemek İçin Girdikleri Gölette Boğuldu!

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde, kayıp ihbarı sonrası yangın söndürme göletinde cansız bedenleri bulunan ikiz kardeşlerin cenazeleri, İzmir Adli Tıp Kurumu morgundan teslim alındı. İkiz kardeşlerin okul dönüşü serinlemek için gölete girdikleri ve daha sonra da kendilerinden haber alınamadığı öğrenildi.

Haberin Detayı
Furkan Özer
furkan@manisagundemhaber.com
19 Mayıs 2022 - 17:43
Manisa haber | Asayiş | Turgutlu haber

29 yaşında, Manisa Gündem Haber Editörü, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Mezunu. 1.5 senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmakta.

Olay, dün Turgutlu ilçesine bağlı Yakuplar Mahallesi’nde yaşandı. Tek yumurta ikizleri Mehmet Aydın Gençtürk ve Aziz Salih Gençtürk’ten (14) haber alamayan ailesi, 2 çocuğu aramaya başladı.

Orman İşletme Müdürlüğü’ne ait etrafı tel örgülerle çevrili yangın söndürme göletinin kıyısında kardeşlere ait giysileri fark eden vatandaşlar durumu jandarmaya haber verdi.

Tek yumurta ikizi olan kardeşlerin cansız bedenlerine ulaşıldı

İhbar üzerine olay yerine Turgutlu Jandarma Komutanlığı, 112 Acil Servis, AFAD ve İzmir Jandarma Komutanlığına bağlı dalgıç ekipleri sevk edildi.

Olay yerinde iş makineleri ve vidanjörlerle göletin suyu tahliye edilmeye başlanırken, tahliye işlemi sırasında dalgıç ekipleri de suya girerek iki kardeşi aramaya başladı.

Dalgıç ekiplerinin yoğun çalışması sonrası tek yumurta ikizi olduğu öğrenilen kardeşlerin cansız bedenlerine ulaşıldı.

Dalgıç ekiplerince sudan çıkarılan iki kardeşin cenazesi İzmir Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

Okul dönüşü serinlemek için gölete girmişler

İkiz kardeşlerin gölette cansız bedenlerinin bulunmasıyla ilgili yeni bir detay ortaya çıktı. Gençtürk ailesinin hayvancılıkla uğraştıkları, yılın bu dönemlerinde de yaylada yaşadıkları öğrenilirken, Mehmet Aydın Gençtürk ve Aziz Salih Gençtürk kardeşlerin okuduğu okulun servisinin Yakuplar Mahallesi’ne kadar geldiği, iki kardeşin buradan yaylaya kadar olan yaklaşık 1.5 kilometrelik yolu bazen yürüdükleri bazen de aileleri tarafından alındıkları belirtildi.

7’nci sınıf öğrencisi oldukları öğrenilen iki kardeşin dün okul servisinden indikten sonra da yaylaya doğru yürürken serinlemek için gölete girdikleri aktarıldı.

Cenazeler teslim alındı

Öte yandan ikiz kardeşlerin cenazeleri, İzmir Adli Tıp Kurumu’nda yapılan otopsi işlemlerinin ardından, yakınları tarafında teslim alındı.

Mehmet Aydın Gençtürk ve Aziz Salih Gençtürk’ün cenazelerinin, Turgutlu Sinirli Köy Camii’nde ikindi namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından defnedileceği bildirildi.

Manisa’da İkiz Kardeşler Okul Dönüşü Serinlemek İçin Girdikleri Gölette Boğuldu! Manisa’da İkiz Kardeşler Okul Dönüşü Serinlemek İçin Girdikleri Gölette Boğuldu! Manisa’da İkiz Kardeşler Okul Dönüşü Serinlemek İçin Girdikleri Gölette Boğuldu! Manisa’da İkiz Kardeşler Okul Dönüşü Serinlemek İçin Girdikleri Gölette Boğuldu! Manisa’da İkiz Kardeşler Okul Dönüşü Serinlemek İçin Girdikleri Gölette Boğuldu! Manisa’da İkiz Kardeşler Okul Dönüşü Serinlemek İçin Girdikleri Gölette Boğuldu!

Son güncelleme tarihi : 19 Mayıs 2022 17:43

0 0 votes
Haberi Puanla
1 Yorum
Önce eskiler
Önce yeniler En popüler yorum
Inline Feedbacks
View all comments

[…] İlgili haber Manisa'da İkiz Kardeşler Okul Dönüşü Serinlemek İçin Girdikleri Gölette Boğu… […]

Manisa’da Tekeri Patlayan Otomobil Şarampole Devrildi: 2 Yaralı!