Manisa’da İşlenen Cinayetin Güvenlik Kamerası Görüntüsü Ortaya Çıktı!

Manisa’da 11 Aralık 2020 tarihinde Ferhat İnne tarafından tek kurşunla öldürülen emlakçı Canan Çeviren cinayetine ilişkin dava devam ederken, olay anına ait güvenlik kamerası görüntüsü ortaya çıktı.

Haberin Detayı
Gaye KÖK
gaye@manisagundemhaber.com
24 Ocak 2022 - 17:29
Manisa haber | Asayiş | Yunusemre haber

32 yaşında, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Gazetecilik Bölümü mezunu. 3 Yıldır çeşitli sitelerde editörlük yaptıktan sonra , 1 senedir Manisa Gündem Haber Editör ekibinde.

Manisa’nın Yunusemre ilçesinde yaşayan Canan Çeviren (42), daha önceden birliktelik yaşadığı iddia edilen Ferhat İnne tarafından 11 Aralık 2020 tarihinde tabanca ile vurularak öldürüldü.

Eski askeri personel cinayet işledi

Yaşanan cinayetin ardından tutuklanan evli ve 1 çocuk babası Ferhat İnne, “tasarlayarak öldürme” suçundan Manisa 5. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanmaya başladı.

“Öldürmek isteseydim kafasına ya da kalbine sıkardım”

Davanın geçtiğimiz günlerde görülen son duruşmasında İnne, Canan Çeviren’i öldürmek istemediğini iddia ederek “Evet askeri bir personelim. Kabiliyetim de var. Öldürmek isteseydim kafasına ya da kalbine sıkardım. Ateş ettiğimde üzerimde 14 mermi ve 1 silah daha vardı” dedi.

“İlk yardımı bilmesine rağmen yardım etmedi”

Çeviren ailesinin avukatı da davada İnne’nin askeri personel olduğunu ve ilk yardım bilgisi bulunduğunu ancak Çeviren’i vurduktan sonra müdahale etmeyerek olay yerinden uzaklaştığını belirterek “Sanık, eski bir askeri personel olduğu için silah kullanmada uzman biri.

Yaralama amacıyla vurmak isteseydi başka bir bölgesine ateş ederdi. Ayrıca vurduktan sonra da ilk yardımı bilmesine rağmen yardım etmemiştir. Sanığın en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyoruz” dedi.

Cinayet anına ilişkin güvenlik kameraları ortaya çıktı

Mütalaayı okuyan savcı, İnne’ye müebbet hapis cezası verilmesini istedi. Savunma için ek süre veren mahkeme heyeti duruşmayı 8 Şubat’a erteledi.

Öte yandan cinayet anına ilişkin güvenlik kameraları ortaya çıktı. Görüntülerde Ferhat İnne’nin arkasında tabancayı hazır tuttuğu, içeri girdikten 14 saniye sonra kadını vurup bir süre bekledikten sonra parmak sallayarak bağırdığı görülüyor.

Manisa’da işlenen cinayet olayının geçmişi

Manisa’nın Yunusemre ilçesinde 42 yaşındaki Canan Çeviren isimli emlakçı kadın kendi iş yerinde, gönül ilişkisi olduğu iddia edilen Ferhat İnne tarafından tek kurşunla vurularak öldürüldü.

Evli ve çocuklu olan Ferhat İnne (44) aralarında gönül ilişkisi olduğu iddia edilen Canan Çeviren ile iş yerinde bir süre tartıştıktan sonra yanında getirdiği silahıyla kadını göğüs bölgesinden tek kurşunla vurdu.

Talihsiz kadın olay yerinde hayatını kaybederken zanlı Ferhat İnne 112’yi arayıp ardından Barbaros Polis Karakolu’na giderek silahıyla birlikte teslim oldu.

Ferhat İnne’nin polise, gönül ilişkisi olduğu Canan Çeviren’in kendisini sürekli tehdit etmeye başladığını ve boşanma noktasına gelerek bunalıma girdiğini söylediği öğrenildi.

Manisa’da İşlenen Cinayetin Güvenlik Kamerası Görüntüsü Ortaya Çıktı! Manisa’da İşlenen Cinayetin Güvenlik Kamerası Görüntüsü Ortaya Çıktı! Manisa’da İşlenen Cinayetin Güvenlik Kamerası Görüntüsü Ortaya Çıktı! Manisa’da İşlenen Cinayetin Güvenlik Kamerası Görüntüsü Ortaya Çıktı! Manisa’da İşlenen Cinayetin Güvenlik Kamerası Görüntüsü Ortaya Çıktı! Manisa’da İşlenen Cinayetin Güvenlik Kamerası Görüntüsü Ortaya Çıktı!

İlgili haber Manisa'da Eski Uzman Çavuş Tartıştığı Kadın Arkadaşını Vurarak Öldürdü!
İlgili haber Canan Çeviren’i Tabancayla Öldüren Sanık Hakim Karşısına Çıktı!

İlgili haber Manisa'da Cinayet İşleyen Katil Zanlısı, Mahkemede Ağlayarak Savunma Yaptı!

Son güncelleme tarihi : 24 Ocak 2022 17:30

0 0 votes
Haberi Puanla
1 Yorum
Önce eskiler
Önce yeniler En popüler yorum
Inline Feedbacks
View all comments

[…] İlgili haber Manisa'da İşlenen Cinayetin Güvenlik Kamerası Görüntüsü Ortaya Çıktı! […]

Manisa’da Yangın Çıkan Ev Kullanılamaz Hale Geldi!