Marmaris’teki Orman Yangınında Yanan Kaplumbağaya İtfaiyecilerden Can Suyu!

Muğla’nın Marmaris ilçesinde Salı günü başlayan orman yangınının kontrol altına alınması için tüm kurumlar canla başla çalışırken, ormanlık alanda yaşam mücadelesi veren canlılar da unutulmuyor.

Haberin Detayı
Furkan Özer
furkan@manisagundemhaber.com
23 Haziran 2022 - 18:07
Manisa haber | Asayiş Gündem Ulusal

29 yaşında, Manisa Gündem Haber Editörü, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Mezunu. 1.5 senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmakta.

Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’na bağlı ekipler hem yangın söndürme çalışmalarına katılıyor, hem de doğal yaşam alanları alevlere teslim olan ve mahsur kalan canlıları kurtarıyor.

Değirmenyanı Mahallesi bölgesinde yanan alanlarda soğutma çalışması yapan itfaiye ekipleri, yanan sahada hareketsiz bekleyen kaplumbağayı fark etti. Ekipler kaplumbağanın ayaklarında alevlerden kaynaklı yanık olduğunu ve yaşamsal faaliyetlerinin devam ettiğini fark etti.

İtfaiye ekipleri ayaklarında yanık tespit edilen kaplumbağayı önce suyla temizledi ve serinletti. İtfaiyeciler daha sonra susuzluktan yorgun düşen kaplumbağaya yanlarındaki pet şişe ile su içirdi. Susuz olduğu görülen kaplumbağa pet şişedeki suyu uzun süre içerek, yakınlarda doktor olduğunu belirten bir vatandaşa teslim edildi.

Marmaris’teki Orman Yangınında Yanan Kaplumbağaya İtfaiyecilerden Can Suyu! Marmaris’teki Orman Yangınında Yanan Kaplumbağaya İtfaiyecilerden Can Suyu! Marmaris’teki Orman Yangınında Yanan Kaplumbağaya İtfaiyecilerden Can Suyu! Marmaris’teki Orman Yangınında Yanan Kaplumbağaya İtfaiyecilerden Can Suyu! Marmaris’teki Orman Yangınında Yanan Kaplumbağaya İtfaiyecilerden Can Suyu!

0 0 votes
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Manisa’da Otomobil Bisiklete Çarptı: 1 Yaralı!