MASKİ: “Dere Yataklarını Çöplük Olarak Kullanmayın”

MASKİ Genel Müdürlüğü, geçtiğimiz haftadan itibaren etkili olan yağışlı havalarda taşkın meydana gelmemesi amacıyla Yunusemre ilçesine bağlı Uncubozköy Mahallesi’nde bulunan derenin Laleli, Cumhuriyet ve Atatürk mahallelerinden geçen 3 kilometrelik kısmında temizlik çalışması gerçekleştirdi.

Haberin Detayı
M. Kürşad Sarıkaya
msarikaya@manisagundemhaber.com
01 Aralık 2022 - 11:37
Manisa haber | Çevre Politika | Yunusemre haber

43 yaşında, Manisa Gündem Haber Editörü, Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi İşletme Bölümü mezunu. 3 senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmakta.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, geçtiğimiz haftadan itibaren etkili olan yağışlara karşı gerekli önlemleri aldı.

Bu çerçevede Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından Yunusemre ilçesine bağlı Uncubozköy Mahallesi’nde bulunan derenin Laleli, Cumhuriyet ve Atatürk mahallelerinden geçen 3 kilometrelik kısmında temizlik çalışması gerçekleştirildi.

Temizlik çalışmaları esnasında vatandaşlar tarafından bilinçsizce atılan dereye atılan çok sayıda atık çıkarıldı. MASKİ Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada vatandaşlar bir kez daha uyarılarak, dere yatakları ve kanallara çöp atılmaması konusunda bilinçli olmaya çağırıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 3600 Ek Göstergenin Detaylarını Açıkladı!