MİT’tin Mahmur Kampı’na Düzenlediği Operasyonda! 2 Terörist Yakalandı!

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), Irak’ın kuzeyinde PKK’nın üslenme merkezlerinden olan Mahmur Kampı’na düzenlediği operasyonla yakaladığı PKK/KCK'lı teröristler Hatip Güney ile Aya Ahmet Süleyman’ı Türkiye'ye getirdi.

Haberin Detayı
Furkan Özer
furkan@manisagundemhaber.com
14 Eylül 2022 - 12:26
Manisa haber | Asayiş Ulusal

29 yaşında, Manisa Gündem Haber Editörü, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Mezunu. 1.5 senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmakta.

MİT, Irak’ın kuzeyinde terör örgütü PKK’nın en önemli üslenme merkezlerinden biri olan Mahmut Kampı’na operasyon gerçekleştirdi. Operasyon neticesinde yakalanan Türkiye Cumhuriyeti uyruklu Şahan ve Cihan kod adlı Hatip Güney ile Suriye uyruklu Tekoşin Kamışlı ve Civan kod adlı Aya Ahmet Süleyman Türkiye’ye getirildi.

Mİt’tin Mahmur Kampı’na Düzenlediği Operasyonda! 2 Terörist Yakalandı!

Hatip Güney’in PKK/KCK kırsal kadrosuna katılmak amacıyla Eylül 2019’da illegal yollardan Van’ın Başkale ilçesi üzerinden İran’a geçtiği, akabinde İran’dan Irak’ın Süleymaniye bölgesine gittiği ve Irak’ın Asos alanında yeni savaşçı eğitimi aldığı, ardından Mahmut Kampı’nda görevlendirildiği, kampta Miştenur, sözde Şehit Çekdar ve Tepe Taburlarında faaliyet gösterdiği, bilahare sözde Şehit Şilan Guyi Akademisi’nde ideolojik ve silahlı eğitim aldığı, eğitimin ardından sözde Şehit Deniz Taburu’nda tim komutanı olarak görevlendirildiği öğrenildi.

Mİt’tin Mahmur Kampı’na Düzenlediği Operasyonda! 2 Terörist Yakalandı!

Aya Ahmet Süleyman’ın ise PKK/KCK-PYD/YPG-YPJ yapılanmasına 2015’te katıldığı, 2 yıl Suriye’de faaliyet göstermesi akabinde 2017’de Irak’ın Gare alanına geçtiği, Gare’de aldığı eğitimler sonrasında Irak’ın Avaşin-Basyan alanında görev aldığı ve 2018’de Mahmur Kampı’nda görevlendirildiği öğrenildi.

Son güncelleme tarihi : 14 Eylül 2022 12:26

0 0 votes
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Kırkağaç Kavunu, Kış Sofraları İçin Özel Depolardaki Ahşap Direklere Asılıyor…