Ortaköy Mesire Alanında lavantalar çiçek açtı

Yunusemre Belediyesi, Ortaköy Mesire Alanını lavantalarla doldurdu. Yaklaşık 7 dönümlük araziye dikilen lavantalar ile bölge rengarenk oldu. Bölgenin ekolojik, ekonomik ve sosyal anlamda kalkınmasına katkı sağlayacak olan lavanta bahçesinde ilk hasat yaklaştı.

Haberin Detayı
Hasan IŞIK
hasan@manisagundemhaber.com

38 Yaşında , Manisa Gündem Haber Editörü. İzmir Ege Üniversitesi Gazetecilik ve Habercilik Bölümü Mezunu. 10 yıl boyunca çeşitli siteler geliştirdikten sonra , Manisa Gündem Haber kurulduğundan bugüne editörlük yapmaktadır.

Yunusemre Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından Ortaköy Mesire Alanında 7 dönümlük bahçeye dikilen 2 bin 600 adet lavanta, çiçek açtı.

Alanın etrafında dikilen ıhlamur ve çınar fidanları da yemyeşil oldu. Dikilen lavantaların bölgeye renk kattığını belirten Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, çiçek açan lavantaların yakın zamanda hasat edileceğini belirtti.

Başkan Çerçi, “2014 yılından bu yana Yuntdağı’nda kırsal kalkınmayı destekleyen pek çok proje gerçekleştirdik. Bölgede ürün çeşitliliğini artırmak amacıyla çok çaba sarf ettik. Fidan dağıtımı, arıcılık, aşılama gibi çalışmalarımızla bölge üreticimizin yanında olduk.

Şimdi de Ortaköy Mesire Alanımızın bulunduğu yerde lavanta bahçesi oluşturduk. Oluşturduğumuz lavanta bahçesinde 7 dönüm alana ekilen 2 bin 600 adet lavanta çiçek açtı. Alanın çevresine dikimini yaptığımız ıhlamur ve çınar fidanları da yeşerdi.

Bölgedeki lavanta bahçemiz rengarenk oldu. Yapılan çalışmada emek veren mesai arkadaşlarıma gayretlerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi. Bölge halkı yapılan çalışmadan duyduğu memnuniyeti dile getirerek Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’ye teşekkür etti.

Ortaköy Mesire Alanında Lavantalar çiçek Açtı Ortaköy Mesire Alanında Lavantalar çiçek Açtı Ortaköy Mesire Alanında Lavantalar çiçek Açtı Ortaköy Mesire Alanında Lavantalar çiçek Açtı Ortaköy Mesire Alanında Lavantalar çiçek Açtı

0 0 votes
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Arazisine Bıraktığı Tarım Aletleri ve Hurda Demirler Çalındı