Selendi’de Sağanak ve Dolu Yağışı Sebebiyle Tarım Arazilerinde Hasar Meydana Geldi!

Manisa’nın Selendi ilçesinde dün akşam saatlerinde etkili olan sağanak ve dolu yağışı sebebiyle tarım arazilerinde hasar meydana geldi.

Haberin Detayı
Hasan IŞIK
hasan@manisagundemhaber.com

38 Yaşında , Manisa Gündem Haber Editörü. İzmir Ege Üniversitesi Gazetecilik ve Habercilik Bölümü Mezunu. 10 yıl boyunca çeşitli siteler geliştirdikten sonra , Manisa Gündem Haber kurulduğundan bugüne editörlük yapmaktadır.

Manisa’nın Selendi ilçesine bağlı kırsal Avlaşa ve Çamyayla bölgelerinde sağanak ve dolu yağışı etkili oldu.

Bir anda başlayan yağış sebebiyle Avlaşa ve Çamyayla mahallerinde etkili olan dolu ve sağanak yağış, tütün, buğday, arpa, kavun, karpuz ve tarlada ekili olan tüm meyve ve sebzelere zarar verdi.

Dolu nedeniyle yüzde yüz oranında zarar gören ekili arazi sahipleri, “Bizler bu zamana kadar böyle bir yağış görmedik. Rabbim daha büyük afetlerden korusun” şeklinde konuşurken, yağışın hemen ardından harekete geçen Selendi İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri tarafından hasar tespit çalışması başlatıldı.

Selendi’de Sağanak Ve Dolu Yağışı Sebebiyle Tarım Arazilerinde Hasar Meydana Geldi! Selendi’de Sağanak Ve Dolu Yağışı Sebebiyle Tarım Arazilerinde Hasar Meydana Geldi! Selendi’de Sağanak Ve Dolu Yağışı Sebebiyle Tarım Arazilerinde Hasar Meydana Geldi! Selendi’de Sağanak Ve Dolu Yağışı Sebebiyle Tarım Arazilerinde Hasar Meydana Geldi! Selendi’de Sağanak Ve Dolu Yağışı Sebebiyle Tarım Arazilerinde Hasar Meydana Geldi! Selendi’de Sağanak Ve Dolu Yağışı Sebebiyle Tarım Arazilerinde Hasar Meydana Geldi! Selendi’de Sağanak Ve Dolu Yağışı Sebebiyle Tarım Arazilerinde Hasar Meydana Geldi! Selendi’de Sağanak Ve Dolu Yağışı Sebebiyle Tarım Arazilerinde Hasar Meydana Geldi!

 

Son güncelleme tarihi : 17 Haziran 2022 15:54

0 0 votes
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Yunusemre’ye 80 Milyonluk Eğitim Yatırımı