Soma’da Okullara Spor Malzemeleri Dağıtıldı

Manisa'nın Soma ilçesinde 14 ilkokul, 13 ortaokul ve 11 liseye Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından gönderilen spor malzemeleri dağıtıldı.

Haberin Detayı
M. Kürşad Sarıkaya
msarikaya@manisagundemhaber.com
01 Kasım 2022 - 16:55
Manisa haber | Politika Spor | Soma haber

39 Yaşında , Manisa Gündem Haber Editörü. 2 Senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmaktadır.

Vali Muzaffer Ecemiş Spor Salonu’nda düzenlenen törende Soma Kaymakamı Fatih Akkaya, Belediye Başkan Yardımcısı Sabır Tuna, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bekir Çakmak, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Dilek Mert’in katılımıyla ilçedeki 38 okulun idarecisine, basketbol, futbol, voleybol ve hentbol topu ile antrenman malzemeleri teslim edildi.

Törende konuşan Kaymakam Akkaya, okullara eğitim materyallerinin yanında spor malzemesi sunulmasının önemine dikkati çekerek, “Atatürk, ‘Sağlam kafa, Sağlam vücutta bulunur’ demiş. Sağlam kafa da bilgisayar başında geçirerek olmuyor, teknik anlamda spor yaparak oluyor.

Beden eğitimi öğretmenlerimiz bu yüzden var okullarımızda. Beden derslerinin hakkını verecek, sporları aktiviteleri yaptıracak malzemeler bunlar. 38 okulumuza çocuklarımızın yaş grubuna göre dağıtılmış malzemelerimizi teslim ediyoruz.” dedi.

Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Dilek Mert, okul sporlarına katılımının önemine işaret ederek, “Sizlerin sayesinde bu malzemeleri bizler alıyoruz, daha fazla katılım sağlarsak daha fazla malzeme temin edebiliriz. Destekleriniz bizler için çok önemli.” diye konuşu.

Soma’da Okullara Spor Malzemeleri Dağıtıldı Soma’da Okullara Spor Malzemeleri Dağıtıldı

Soma Zafer Spor ve Gençlik, Hatay Deplasmanına Dualarla Uğurlandı