Spil Dağı Milli Parkı’nda Kar Kalınlığı 20 Santimetreye Kadar Ulaştı!

Manisa’nın eteklerine kurulduğu Spil Dağı Milli Parkı akşam saatlerinde başlayan kar yağışı ile 5 günlük aranın ardından yeniden beyaza büründü. Bin 517 rakımlı dağın zirvesine doğru yer yer kar kalınlığının 20 santimetreye ulaştığı görüldü.

Haberin Detayı
Gaye KÖK
gaye@manisagundemhaber.com
18 Ocak 2022 - 13:36
Manisa haber | Çevre Genel Hava durumu

32 yaşında, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Gazetecilik Bölümü mezunu. 3 Yıldır çeşitli sitelerde editörlük yaptıktan sonra , 1 senedir Manisa Gündem Haber Editör ekibinde.

Uzun zamandır yağmur ve kar yağışına hasret kalan Manisa’da dün akşam saatlerinde Spil Dağı Milli Parkında kar yağışı kentte ise yağmur yağması yüzleri güldürdü.

Manisa’nın eteklerine kurulduğu Spil Dağı Milli Parkının yaklaşık 1300 metre rakımlı Atalanı mevki’inde kar kalınlığı 5 santimetreyi geçerken bin 517 metre yüksekliğindeki dağın zirvesine doğru kar kalınlığı yer yer 20 santimetreye kadar ulaştı.

Spil Dağı Milli Parkı yetkilileri vatandaşları milli parka çıkarken araçlarına zincir takmaları konusunda uyarırken herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için tedbirli olmalarını istedi.

Spil Dağı Milli Parkı Kar Kalınlığı 20 Santimetreye Kadar Ulaştı! Spil Dağı Milli Parkı Kar Kalınlığı 20 Santimetreye Kadar Ulaştı! Spil Dağı Milli Parkı Kar Kalınlığı 20 Santimetreye Kadar Ulaştı! Spil Dağı Milli Parkı Kar Kalınlığı 20 Santimetreye Kadar Ulaştı!

 

Son güncelleme tarihi : 18 Ocak 2022 13:52

0 0 votes
Haberi Puanla
1 Yorum
Önce eskiler
Önce yeniler En popüler yorum
Inline Feedbacks
View all comments

[…] İlgili haber Spil Dağı Milli Parkı'nda Kar Kalınlığı 20 Santimetreye Kadar Ulaştı! […]

Mahallede Sergilenen Eski Boruları Gören Vatandaşlar Hayrete Düştü!