Ana Arı Üretim Merkezinde Üretilen Arılar Teslime Hazır

Manisa’nın Gölmarmara ilçesine bağlı Hıroğlu Mahallesi’nde hayata geçirilen Arıcılık Eğitim ve Ana Arı Üretim Merkezinde üretilen ana arıların, arıcılara teslime hazır olduğu belirtildi.

Haberin Detayı
M. Kürşad Sarıkaya
msarikaya@manisagundemhaber.com

Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından Gölmarmara ilçesine bağlı Hıroğlu Mahallesi’nde kurulan Arıcılık Eğitim ve Ana Arı Üretim Merkezinde üretilen ana arıların kontrolleri, Manisa Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mehmet Ali Turgut’un da katılımıyla gözden geçirildi.

Turgut’a Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanı Yılmaz Usta, Tarım ve Hayvancılık Şube Müdürü Şadan Aslay, Gölmarmara Muhtarlık İşleri Müdürü Kağan Tunçelli, Arıcılık Eğitmeni Hüseyin Balkaya ve Ziraat Mühendisi Eren Tozak eşlik etti.

Ana arıların kontrollerinden sonra Arıcılık Eğitim ve Ana Arı Üretim Merkezi ile ilgili görüşlerini dile getiren Manisa Arı Yetiştiriciliği Birliği Başkanı Mehmet Ali Turgut, Manisalı arıcılar için Manisa’ya böyle donanımlı bir merkezin kazandırılmış olmasının ve arıcıların ana arı ve arı sütü eğitiminin bizzat uygulamalı olarak alabilecek olmalarının büyük bir hizmet olduğunu belirtti. Turgut, birlik olarak her türlü desteğe açık olduklarını da ifade etti.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanı Yılmaz Usta da, “Merkezimizde Arı Yetiştiricileri Birliğimiz, ilgili tüm STK’lar ve kooperatiflerimizle iş birliği içinde olacağımızı söylemek isterim. Aynı zamanda Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı ilköğretim okullarımızdan öğrencilerimiz merkezimize gelerek gözlem kovanlarında arıları yakından görerek farkındalık eğitimi almakta. Başkanımız Cengiz Ergün öncülüğünde Manisa’mızı arıcılıkta marka yapmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Üretilen ana arıların, Manisalı arıcılara başvuru sırasına ve üretim kapasitesine göre her ayın sonunda yüzde 100 hibe ile teslim edileceği ve başvuruların ilçelerde Manisa Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Şube Müdürlüklerine yapılacağı da bildirildi.

Ana Arı Üretim Merkezinde üretilen Arılar Teslime Hazır Ana Arı Üretim Merkezinde üretilen Arılar Teslime Hazır

Manisalı Ailenin 18 Aylık Bebekleri Minik Gülce’nin Ölümü İlçeyi Yasa Boğdu!