Başkan Ergün, MASKİ’nin 2 Bin TL’yi Geçmeyen İcra Dosyalarından Feragat Ettiğini Açıkladı!

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, "MASKİ’nin 2 bin TL’yi aşmayan 2 bin 510 adet icra dosyasından feragat etme kararı aldık. Vatandaşlarımızın toplamda 4 milyon 269 bin 788 liralık borcunu siliyoruz. Hemşerilerimize hayırlı olsun" dedi.

Haberin Detayı
M. Kürşad Sarıkaya
msarikaya@manisagundemhaber.com
31 Mayıs 2023 - 10:34
Manisa haber | Ekonomi Genel Politika

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü 2023 Yılı 1’nci Olağan Genel Kurul Toplantısı Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün başkanlığında gerçekleştirildi.

Meclis maddelerinin görüşülmesinden önce konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, icra dosyası olan vatandaşların ilgili kanun gereği borçlarının silindiğinin müjdesini verdi.

Başkan Ergün, “2022 yılı Kasım ayında Resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 7420 sayılı Kanunun geçici 2’nci maddesi kapsamında küçük tutarlı icra alacaklarının sonlandırılması ve değersiz alacak hükmünde sayılabilmesi için geçtiğimiz hafta yaptığımız yönetim kurulunda bu kanun maddesi dahilinde 2 bin TL’yi aşmayan 2 bin 510 adet icra dosyasından feragat etme kararı aldık. Bu çerçevede, gecikme faizi, icra masrafları ve vekalet ücretlerinden oluşan vatandaşlarımızın toplamda 4 milyon 269 bin liralık borcunu siliyoruz. Bu kararımız, hemşerilerimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Başkan Ergün, Maskİ’nin 2 Bin Tl’yi Geçmeyen İcra Dosyalarından Feragat Ettiğini Açıkladı!

Son güncelleme tarihi : 31 Mayıs 2023 10:36

Muharrem Ayı Münasebetiyle Kuyumcular Çarşısı’nda Aşure Hayrı Düzenledi