Başkan Ergün Ramazan Ayı Dolayısıyla Mesaj Yayınladı!

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Ramazan ayı dolayısıyla mesaj yayınlayarak, Ramazan ayının ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesini diledi. Mesajında deprem felaketinden etkilenen vatandaşları da unutmayan Başkan Ergün, afette yaşamını yitirenleri rahmetle anarken, yaraların sarılması noktasında üzerlerine düşeni yapmaya devam edeceklerini ifade etti.

Haberin Detayı
M. Kürşad Sarıkaya
msarikaya@manisagundemhaber.com
22 Mart 2023 - 15:40
Manisa haber | Genel Politika

Ramazan ayı dolayısıyla mesaj yayınlayan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, mesajında şunlara yer verdi: “İslam aleminin ışığı, 11 ayın sultanı mübarek Ramazan ayına kavuşmanın manevi hazzını, huzurunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bizleri sağlık ve sıhhat içerisinde bu mukaddes aya ulaştıran yüce Allah’a şükürler olsun.

Mübarek Ramazan ayı vesilesiyle madden bir arada bulunmasak dahi dualarımız ve ibadetlerimizle gönüllerimiz birleşecek, iftar ve sahur sofralarında, teravih saflarında edeceğimiz dualarla bir ve bütün olacağız. Ülkemiz, 6 Şubat 2023’te tarihinin en büyük afetlerinden bir tanesini yaşadı. Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremlerde yaşadığımız tarifsiz acının yaralarını sarmak için 85 milyon tek yürek oldu.

Öncelikle elim afette yaşamını yitirenleri rahmetle anıyor, hem Manisa’mızda ağırladığımız afetzedelerimiz hem de afet bölgesindeki kardeşlerimizin ihtiyaçları noktasında devletimizin ve milletimizin yanında olmaya, yaraların sarılması noktasında üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğimizi belirtmek istiyorum. Ramazan ayı, paylaşma ve dayanışmaya vesile olan kutsal bir aydır.

Hiçbir kardeşimizin aç ya da açıkta olmasına gönlümüz el vermez, vermeyecektir. Bu duygularla mübarek Ramazan ayının ülkemize, milletimize ve tüm İslam alemine sağlık, huzur, bolluk ve bereket getirmesini diliyorum. Yüce Allah, oruçlarımızı ve dualarımızı kabul etsin. Hayırlı Ramazan’lar Manisa.”

Son güncelleme tarihi : 22 Mart 2023 15:43

TFF Süper Lig’den Küme Düşecek Takım Sayısı Açıkladı!