Başkan Ergün’den Demirci ve Sarıgöl’e Geçmiş Olsun Mesajı

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Demirci ve Sarıgöl ilçelerinde etkili olan sağanak yağışların ardından Büyükşehir ve MASKİ bünyesinde yaptıkları çalışmaları anlattı. Demirci’de tüm birimlerle organize olarak münferit olumsuzlukları ortadan kaldırdıklarını ifade eden Başkan Ergün, yağışın izlerini silmek için ekiplerin sahada olduğunu belirtti. Sarıgöl’de Şeyhdavutlar mahallesini ilçe merkezine bağlayan yolda meydana gelen heyelan sonrasında Büyükşehir Belediyesi olarak yolu ulaşıma açtıklarını ifade eden Başkan Ergün, zarar gören menfezin yerine de MASKİ bünyesinde yerinde dökme yeni bir menfez inşa edecekleri bilgisini de verdi.

Haberin Detayı
M. Kürşad Sarıkaya
msarikaya@manisagundemhaber.com
14 Haziran 2023 - 12:50
Manisa haber | Asayiş Çevre Politika | Demirci haber

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Büyükşehir Belediyesinin Haziran ayı Meclis toplantısı 2’nci oturumu öncesinde açıklamalarda bulundu. Başkan Ergün, Demirci ve Sarıgöl ilçelerinde etkili olan sağanak yağışların ardından meydana gelen münferit olumsuzluklar hakkında bilgi verdi ve yürüttükleri çalışmaları anlattı.

Büyükşehir ve MASKİ, sahadaydı

Başkan Ergün, ilk olarak Demirci merkezde etkili olan sağanak yağış hakkında konuştu. Ergün, “Geçtiğimiz Cuma günü, Demirci ilçemizde ani ve şiddetli yağış yaşadık. Demircili hemşerilerimizin büyük olumsuzluk yaşamaması için MASKİ Genel Müdürlüğümüz, İtfaiyemiz, Yol Yapım ekiplerimiz hızla müdahalede bulundu. İklim değişikliği nedeniyle ne yazık ki bu tür durumları sıklıkla yaşamaya başladık. Demircili hemşerilerime geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Rabbim, her türlü afetten korusun” dedi.

Büyükşehir yolu açtı, MASKİ menfez imalatı yapacak

Sarıgöl ilçesine bağlı Şeyhdavutlar mahallesini ilçe merkezine bağlayan yolda yaşanan heyalanla ilgili olarak bilgi veren Başkan Ergün, “Ekiplerimiz, gerekli müdahaleleri gerçekleştirerek, aynı gün yolu tekrar trafiğe açtı. Allah hepsinden razı olsun. Şimdi de MASKİ tarafından yerinde dökme menfez imalatı yapılacak. Hemen ardından da bozulan bölgelere asfalt atacağız” ifadelerini kullandı.

Başkan Ergün’den Demirci Ve Sarıgöl’e Geçmiş Olsun Mesajı Başkan Ergün’den Demirci Ve Sarıgöl’e Geçmiş Olsun Mesajı Başkan Ergün’den Demirci Ve Sarıgöl’e Geçmiş Olsun Mesajı Başkan Ergün’den Demirci Ve Sarıgöl’e Geçmiş Olsun Mesajı Başkan Ergün’den Demirci Ve Sarıgöl’e Geçmiş Olsun Mesajı

Ahmetli-Turgutlu Arasında Yol Genişletme, Koruge Boru Döşeme Çalışmaları Gerçekleştiriyor…