Büyükşehir Kula ve Selendili Üreticiye Yüzde 75 Hibe İle Damızlık Koç Desteğinde Bulundu!

Manisa Büyükşehir Belediyesi, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile işbirliğinde hayata geçirdiği, ''Küçükbaş Hayvan Yetiştiriciliğinde Sürü İyileştirilmesi Projesi” kapsamında, Kula ve Selendili üreticiye yüzde 75 hibe ile damızlık koç desteğinde bulundu.

Haberin Detayı
M. Kürşad Sarıkaya
msarikaya@manisagundemhaber.com

”Küçükbaş Hayvan Yetiştiriciliğinde Sürü İyileştirilmesi Projesi” ile üreticinin yanında olan, Manisa Büyükşehir Belediyesi ve İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Kula ve Selendili üreticiye yüzde 75 hibe ile damızlık koç desteğinde bulundu.

Kula’da düzenlenen damızlık koç dağıtım törenine; Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanı Yılmaz Usta, İl Tarım ve Ormancılık Müdür Yardımcısı Melikşah Taşkın, Kula Belediye Başkan Vekili Nedim Güner, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Bilgin Sarısu, İlçe Ziraat Odası Başkanı Nuri Topal, Büyükşehir Belediyesi Kula Muhtarlık İşleri Müdürü Aydın Topdemir, Büyükşehir Belediyesi Selendi Muhtarlık İşleri Müdürü Önder Baştürk ve üreticiler katıldı.

Düzenlenen törende konuşan İl Tarım ve Orman Müdür Yardımcısı Melikşah Taşkın, “Büyükşehir Belediyemiz ve İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüzün birlikte yürüttüğü projenin dağıtım töreninde bir aradayız.  Kurumumuz adına Büyükşehir Belediye Başkanımıza üreticimize sağladığı destek nedeniyle teşekkür ediyorum. Küçükbaş hayvancılıkta en önemli ıslah materyali de koç. Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü’nün Karacabey İşletmesinden özenle seçtiğimiz koçları sizlere dağıtarak daha iyi kuzu almanız için bu projeyi oluşturduk” dedi.

Özenle seçildi

Üreticiye teslim edilen damızlık koçların özenle seçildiğine dikkat çeken Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanı Yılmaz Usta, “Sürü iyileştirme damızlık koç desteğimiz 2021 yılında İl Müdürlüğümüzle başladığımız bir çalışmaydı. Gelen talepler üzerine bu yıl il genelinde 500 adet damızlık koç ile üreticimize desteğini sağlıyoruz.  Yılbaşından itibaren 3 defa Karacabey İşletmesi ziyaret edildi. Hayvanlar önce özenle seçildi. Sağlıkları, gelişmeleri veteriner hekimler tarafından kontrol edildi. Bir koç bir sürünün her şeyini değiştirebilir” dedi. Konuşmaların ardından üreticilere sırasıyla koçları teslim edildi.

Büyükşehir Kula Ve Selendili Üreticiye Yüzde 75 Hibe İle Damızlık Koç Desteğinde Bulundu! Büyükşehir Kula Ve Selendili Üreticiye Yüzde 75 Hibe İle Damızlık Koç Desteğinde Bulundu! Büyükşehir Kula Ve Selendili Üreticiye Yüzde 75 Hibe İle Damızlık Koç Desteğinde Bulundu! Büyükşehir Kula Ve Selendili Üreticiye Yüzde 75 Hibe İle Damızlık Koç Desteğinde Bulundu! Büyükşehir Kula Ve Selendili Üreticiye Yüzde 75 Hibe İle Damızlık Koç Desteğinde Bulundu! Büyükşehir Kula Ve Selendili Üreticiye Yüzde 75 Hibe İle Damızlık Koç Desteğinde Bulundu! Büyükşehir Kula Ve Selendili Üreticiye Yüzde 75 Hibe İle Damızlık Koç Desteğinde Bulundu! Büyükşehir Kula Ve Selendili Üreticiye Yüzde 75 Hibe İle Damızlık Koç Desteğinde Bulundu!

Kula’nın 120 Milyonluk Dev İçme Suyu Yatırımında Artık Sona Yaklaşıldı