Büyükşehir ve MASKİ Saha Personellerine İşaretçi ve Sapancı Eğitimi

Manisa Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Genel Müdürlüğü bünyesinde sahada çalışan personellere yönelik ‘İşaretçi ve Sapancı Eğitimi’ düzenlendi.

Haberin Detayı
M. Kürşad Sarıkaya
msarikaya@manisagundemhaber.com
25 Ağustos 2023 - 13:12
Manisa haber | Genel Politika

İş yerlerinde sağlıklı ve güvenli bir ortam temin etmek, iş kazalarını azaltmak, çalışanları yasal hak ve sorumlulukları konusunda bilgilendirmek amacıyla Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü tarafından Manisa Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Genel Müdürlüğünde çalışan saha personellerine yönelik ‘İşaretçi ve Sapancı Eğitimi ve İş Kazalarında Hukuki Sorumluluklar’ adı altında bir eğitim düzenlendi. Eğitimde, Büyükşehir Belediyesi İş Sağlığı ve Güvenliği Şube Müdürü Fulden Özdemir ve MASKİ Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Koordinasyonundan İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Ruhan Bayraktar ile yetkili personel de yer aldı.

Amacımız iş sağlığı ve güvenliği bilinci oluşturmak

MASKİ Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Birimi tarafından düzenlenen eğitimin başlangıcında Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Koordinasyonundan İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Ruhan Bayraktar bir konuşma yaptı. Bayraktar, “Büyükşehir ve MASKİ saha personellerimize ‘İşaretçi ve Sapancı Eğitimi ve İş Kazalarında Hukuki Sorumluluklarımız’ adı altında bir eğitim düzenledik. Bu eğitimin amacı, personellerimizin karşı karşıya bulundukları mesleki riskler ile bu risklere karşı alınması gereken gerekli tedbirleri öğretmek, iş sağlığı ve güvenliği bilinci oluşturarak yükleme boşaltma ve kaldırma gibi saha operasyonlarında efektif bilgi ve tecrübeye sahip olmasını sağlamaktır” dedi. Ardından Eğitmen Betül Seçilmiş tarafından konu ile ilgili detaylı bir sunum yapıldı.

Büyükşehir Ve Maskİ Saha Personellerine İşaretçi Ve Sapancı Eğitimi

Son güncelleme tarihi : 25 Ağustos 2023 13:13

ÖSYM 2023 KPSS Sonuçlarını Açıkladı!