Büyükşehir’in Yaz Spor Okullarında 2023 Dönemi Törenle Sona Erdi!

Manisa Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Mehmet Güzgülü, Büyükşehir Belediyesi’nin yaz spor okulları sertifika törenine katılarak, minik sporcular ve aileleriyle buluştu. Düzenlenen törende konuşan Başkanvekili Güzgülü, Yaz Spor Okulları ile çocuklara sporun faydalarını deneyimleme fırsatı sunduklarını, tatillerini verimli bir şekilde geçirmelerini sağladıklarına dikkat çekti.

Haberin Detayı
M. Kürşad Sarıkaya
msarikaya@manisagundemhaber.com
25 Ağustos 2023 - 16:27
Manisa haber | Eğitim Politika Spor

Geleceğin sporcularını keşfetmenin yanı sıra, çocukların tatillerini de verimli şekilde geçirmelerini sağlayan Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin 2023 yılında açtığı yaz spor okullarında kapanış, düzenlenen sertifika töreniyle gerçekleşti. Tarık Almış Spor Salonu’nda düzenlenen programa Başkanvekili Güzgülü’nün yanı sıra,  Manisa Büyükşehir Belediyespor Kulüp Başkanı Bora Çaylan, Yönetim Kurulu Üyeleri, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları Ergün Aksoy ve Metin Memiş, Başkan Danışmanı Nursel Ustamehmetoğlu,daire başkanları, minik sporcular ve aileleri katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda, Aerorobik Cimnastik Türkiye Şampiyonu olan Büyükşehir Belediyespor Kulübü sporcuları bir gösteri yaptı. Ardından yaz okullarında eğitim gören tenis sporcuları bir gösteri yaptı.

Bin 945 çocuk yaz okullarında faydalandı

Program Manisa Büyükşehir Belediyespor Kulüp Başkanı Bora Çaylan’ın konuşmasıyla devam etti.  Kulübün en önemli misyonunun çocuklara sağlıklı ortamlarda, mümkün olan en iyi şekilde spor yaptırma hedefinde çalışmalara devam ettiklerine dikkat çeken Çaylan, “5 ana branşımız olan voleybol, basketbol, yüzme, cimnastik ve tenis dalında toplam bin 945 öğrencimiz ile yaz spor okulları organizasyonumuzu tamamlamış bulunmaktayız. Pandemi süresince çocuklarımızın uzun süre, spor yapma imkânlarının kısıtlanmasından sonra, bu sene yeniden tam kapasite ile spor okullarımızı gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Kulübümüzün en önemli misyonu olan çocuklarımıza sağlıklı ortamlarda mümkün olan en iyi şekilde spor yaptırma hedefinde çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

Başkan Ergün’ün Verdiği Desteklere Dikkat Çekti

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün, kendilerine verdiği maddi, manevi destek ve kullanımına sunduğu modern tesisler ile her geçen gün daha fazla çocuğa spor yapma imkânı sunduklarını belirterek, “Başkanımıza bizlere verdiği destekten dolayı, huzurlarınızda bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Spor okulları organizasyonunun gerçeklemesinde emeği bulunan yönetim kurulu arkadaşlarıma, antrenör, eğitmen, idari ve tesis personelimize bu güzel organizasyon için tebrik ve teşekkür ediyorum” dedi.

Kulübün Başarılarını Anlattı

Manisa Büyükşehir Belediyespor Kulübü’nün başarıları hakkında da bilgi veren Çaylan, “Kulüp olarak çocuklarımızın başarıları ile mutlu olurken, profesyonel olarak kulübümüzün başarıları ile şehrimizin adına Türkiye’de ve Avrupa duyurmaya başladık. Kadın voleybolda 2. ligde mücadele etmeye hak kazandık. Bu sezon maçlarımızı burada Tarık Almış Spor Salonunda oynayacağız. 4-5 yıl önce olduğu gibi Manisalı voleybol severler takımızı ve sporcularımızı yalnız bırakmayacağına düşünüyoruz ve herkesi maçlarımıza davet ediyoruz.

Basketbol takımız da geçen sene yükseldiği süper ligde bu sene de mücadele etmesinin yanı sıra FIBA Europe Cup ile Avrupa Kupalarında mücadele edecek. 3-5 Ekim tarihlerinde Muradiye Spor Salonunda Porto ve Nevesis takımları ile tur mücadelesi yapacağız. İlkleri başaran basketbol takımız için çok önemli olan bu maçlarda salonda boş koltuk bırakmamalıyız. 3-5 Ekim tarihlerinde tüm sporseverleri Muradiye Spor Salonuna bekliyoruz. Elde edilen başarılar sizler ile beraber olunca daha değerli ve güzel oluyor.

Geçen sezon Muradiye Spor Salonunda yarattığımız ortamı bu sene her 2 salonumuzda da yaşatacağımıza eminim. Sözlerimi tamamlarken yaz tatili boyunca spor okullarımızda eğitimlerini tamamlayıp bugün sertifika almayı hak kazanan sporcularınızı sizlerin huzurunda bir kez daha tebrik ediyor ve hayatları boyunca daha nice başarılar elde etmelerini temenni ediyorum” dedi.

Amacımız İyi Bir İnsan Yetiştirmek

Çaylan’ın ardından konuşan Manisa Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Mehmet Güzgülü de, “Göğsünde Atatürk resmiyle çocuklarımızı görünce çok gurur duydum. İnşallah her biri, iyi bir insan, iyi birer sporcu olurlar. Bu kurslarda daha önce Türkiye şampiyonu, Avrupa şampiyonu, Dünya şampiyonu da elbette çıktı. Bu çocuklarımızın içinden de çıkacak. Ama bu yaz okullarında önceliğimiz çocuklarımızın iyi bir insan, iyi bir sporcu olarak yetişmesi.  Çocuklarımızı teknolojinin bazı unsurlarından uzak tutmaya çalıştık. Televizyon ve internetten başka bir şeyler uğraşmayan çocuklarımızın önünü açmak istedik” dedi.

Aynı Gayretle Çalışmaya Devam Edeceğiz

Güzgülü, “Şuanda kulübümüzde 7 bin kişilik bir sporcu ordusuna sahip olmak elbette gurur verici. Bunun mimarlarından biri de Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’dür, onun çalışmalarıdır. Onun da selamlarını size iletiyorum. Tarık Almış, Necmi Temizel, Tevfik Lav, Ertuğrul Dilek, Fikri Bayrıl, Halil Onultmak Spor Salonu, Gördes’teki Spor Salonu, Salihli Atatürk Spor Salonu gibi şehrimizin farklı yerlerindeki spor salonlarıyla gençlerimize modern salonlar kazandırıldı.

Bu sporcu ordumuzu en iyi şekilde geliştirip, iyi bir insan, Atatürkçü, ülkesini seven insanlar yetiştirmeye gayretiyle çalışmaya devam edeceğiz” dedi. Konuşmaların ardından Başkanvekili Güzgülü ve Büyükşehir Belediyespor Kulüp Başkanı Bora Çaylan, sporcularına sertifikalarını takdim etti.

Büyükşehir’in Yaz Spor Okullarında 2023 Dönemi Törenle Sona Erdi! Büyükşehir’in Yaz Spor Okullarında 2023 Dönemi Törenle Sona Erdi! Büyükşehir’in Yaz Spor Okullarında 2023 Dönemi Törenle Sona Erdi! Büyükşehir’in Yaz Spor Okullarında 2023 Dönemi Törenle Sona Erdi! Büyükşehir’in Yaz Spor Okullarında 2023 Dönemi Törenle Sona Erdi! Büyükşehir’in Yaz Spor Okullarında 2023 Dönemi Törenle Sona Erdi! Büyükşehir’in Yaz Spor Okullarında 2023 Dönemi Törenle Sona Erdi! Büyükşehir’in Yaz Spor Okullarında 2023 Dönemi Törenle Sona Erdi! Büyükşehir’in Yaz Spor Okullarında 2023 Dönemi Törenle Sona Erdi! Büyükşehir’in Yaz Spor Okullarında 2023 Dönemi Törenle Sona Erdi! Büyükşehir’in Yaz Spor Okullarında 2023 Dönemi Törenle Sona Erdi! Büyükşehir’in Yaz Spor Okullarında 2023 Dönemi Törenle Sona Erdi! Büyükşehir’in Yaz Spor Okullarında 2023 Dönemi Törenle Sona Erdi! Büyükşehir’in Yaz Spor Okullarında 2023 Dönemi Törenle Sona Erdi! Büyükşehir’in Yaz Spor Okullarında 2023 Dönemi Törenle Sona Erdi!

Son güncelleme tarihi : 25 Ağustos 2023 16:32

Manisa’da Sanayi Sitesinde Çıkan Yangında 1’İ Polis, 2’si İtfaiye Eri, 7 Kişi Yaralandı!