Çanakçı Mahallesinde İçme Suyu Terfi Hattı Çalışmaları Başladı

MASKİ Genel Müdürlüğü, Sarıgöl ilçesine bağlı Çanakçı mahallesinde 1 kilometrelik içme suyu terfi hattı çalışmalarına başladı. Önümüzdeki günlerde tamamlanacak çalışma ile mahalleye daha verimli ve kesintisiz içme suyu ulaşacak.

Haberin Detayı
M. Kürşad Sarıkaya
msarikaya@manisagundemhaber.com
11 Ağustos 2023 - 17:28
Manisa haber | Çevre Politika | Sarıgöl haber

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, il geneline temiz ve kesintisiz içme suyu ulaştırma hedefi doğrultusunda çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bu kapsamda İçme Suyu Dairesi Başkanlığı tarafından Sarıgöl ilçesine bağlı Çanakçı Mahallesinde açılan yeni sondaja 1 kilometrelik terfi hattı çalışmasına başlandı. İçme Suyu Dairesi Başkanlığı Şube Müdürü Recep Günay, MASKİ İlçe Şefi Veli Toktaş ve yetkili personel ile birlikte çalışma sahasında incelemelerde bulundu. Önümüzdeki günlerde tamamlanacak çalışma ile birlikte mahalleye daha verimli ve kesintisiz içme suyu sağlanmış olacak.

“İnşallah verimli ve kesintisiz içme suyuna kavuşacağız”

Mahalle muhtarı Engin Can, “Mahallemiz büyük olduğu için özellikle yaz aylarında su yetersizliği sorunu yaşıyorduk. Bölgede yeni bir sondaj çalışması yapıldı. Akabinde hat bağlantı işine başlandı. İnşallah verimli ve kesintisiz içme suyuna kavuşacağız. Emek veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Ahmetli’nin Yollarında 2. Kat Sathi Kaplama Çalışması Tamamlandı!