Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ’Asırlık Çınar’ Belgesi Alan Manisa’nın En Yaşlı İnsanı Hayatını Kaybetti!

Manisa’nın Salihli ilçesinde yaşayan, 6 çocuk ve 60 torun sahibi 109 yaşındaki Bektaş Ergül hayatını kaybetti.

Haberin Detayı
M. Kürşad Sarıkaya
msarikaya@manisagundemhaber.com
29 Ocak 2023 - 19:56
Manisa haber | Asayiş Genel Politika | Kula haber

43 yaşında, Manisa Gündem Haber Editörü, Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi İşletme Bölümü mezunu. 3 senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmakta.

2019 yılında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından Ankara’da yapılan Yaşlılık Şurası’na katılan ve burada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan ’Asırlık Çınar’ belgesi alan Manisa’nın en yaşlı insanı Bektaş Ergül, hayatını kaybetti.

1914 yılında Kula ilçesine bağlı Kenger Mahallesi’nde dünyaya gelen Ergül, 6 çocuğu ve 60 torunu ile Manisa’da ‘Dedelerin dedesi’ olarak anılıyordu.

105 yaşında Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen Birinci Yaşlılık Şurası’nda, ’Asırlık Çınar’ belgesi alan Bektaş Ergül, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı alnından öpüp, Salihli?den götürdüğü çekirdeksiz kuru üzümü hediye etmişti.

Bir süredir rahatsızlığı nedeniyle evde bakımı devam eden Bektaş Ergül, yaşlılığa bağlı sebeplerden dolayı hayatını kaybetti.

Ergül’ün cenazesi, Kocaçeşme Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından defnedilmek üzere Kula’nın Kenger Mahallesi’nde defnedildi.

Ergül?ün cenaze törenine yakınları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ’asırlık Çınar’ Belgesi Alan Manisa’nın En Yaşlı İnsanı Hayatını Kaybetti!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ’asırlık Çınar’ Belgesi Alan Manisa’nın En Yaşlı İnsanı Hayatını Kaybetti! Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ’asırlık Çınar’ Belgesi Alan Manisa’nın En Yaşlı İnsanı Hayatını Kaybetti!Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ’asırlık Çınar’ Belgesi Alan Manisa’nın En Yaşlı İnsanı Hayatını Kaybetti! Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ’asırlık Çınar’ Belgesi Alan Manisa’nın En Yaşlı İnsanı Hayatını Kaybetti! Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ’asırlık Çınar’ Belgesi Alan Manisa’nın En Yaşlı İnsanı Hayatını Kaybetti! Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ’asırlık Çınar’ Belgesi Alan Manisa’nın En Yaşlı İnsanı Hayatını Kaybetti!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ’asırlık Çınar’ Belgesi Alan Manisa’nın En Yaşlı İnsanı Hayatını Kaybetti! Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ’asırlık Çınar’ Belgesi Alan Manisa’nın En Yaşlı İnsanı Hayatını Kaybetti! Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ’asırlık Çınar’ Belgesi Alan Manisa’nın En Yaşlı İnsanı Hayatını Kaybetti!

Son güncelleme tarihi : 29 Ocak 2023 20:03

TBMM Başkanı Şentop, Cumhurbaşkanı Adayına İlişkin Açıklama Yaptı!