‘Daha Temiz Bir Manisa’ Hedefiyle Dere Temizlikleri Devam Ediyor

17 ilçede dere temizlik çalışmalarını aralıksız sürdüren MASKİ Genel Müdürlüğü Yunusemre ilçesine bağlı Atatürk mahallesinde 600 metrelik temizlik çalışması başlattı. Muhtar Bedir Kılıç, çalışmadan duyduğu memnuniyeti belirterek emeği geçenlere teşekkür etti.

Haberin Detayı
M. Kürşad Sarıkaya
msarikaya@manisagundemhaber.com
17 Ağustos 2023 - 17:09
Manisa haber | Çevre Politika | Yunusemre haber

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün ‘Daha temiz bir Manisa’ hedefi doğrultusunda 17 ilçede dere temizlik çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bu kapsamda Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından Yunusemre ilçesine bağlı Atatürk mahallesinde 600 metrelik dere temizlik çalışması başlatıldı. Çalışma kapsamında dere tabanı ve kenarları temizlenerek, biriken çöpler toplanıyor böylece suyun akışı sağlıklı hale getirilerek, araç sürücüleri ve yayaların da taşkınlardan olumsuz etkilenmemesi adına önlem alınıyor. Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı Şube Müdürü Necip Kurtarıcı ve muhtar Bedir Kılıç da çalışmaları yerinde inceledi.

“Çalışmalardan memnunuz”

Mahalle muhtarı Bedir Kılıç, “Bazı duyarsız yurttaşlarımız ev atıklarını ve diğer atıkları derelere atıyorlar. Koku, sinek, böcek ve mikrop üremesi yapıyor. Durumu MASKİ’ye bildirdik. Ekipleri yönlendirdiler. Sağ olsunlar ellerinden geleni yapıyorlar. Zaten haftada bir kez de ilaçlama yapılıyor. Onlardan da çok memnunuz. Atıklar atılmadığı sürece sorun olmuyor. MASKİ Genel Müdürlüğümüze ve emeği geçen her kademedeki çalışanlarımıza teşekkür ederiz. Kendilerine durumu bildirdiğimizde gelip deremizde gereken çalışmayı yapıyorlar. Biz kendilerinden memnunuz. Sayın Başkanımızı da mahallemize davet ediyor, kendisine başarılar diliyoruz” dedi.

‘daha Temiz Bir Manisa’ Hedefiyle Dere Temizlikleri Devam Ediyor ‘daha Temiz Bir Manisa’ Hedefiyle Dere Temizlikleri Devam Ediyor ‘daha Temiz Bir Manisa’ Hedefiyle Dere Temizlikleri Devam Ediyor

Yağcılar Mahallesi’nde İkinci Sondajın Bağlantı Çalışmaları Başladı