Konurca ve Söğütdere’nin Su Sorunu Giderildi

MASKİ Genel Müdürlüğü tarafından Kula ilçesine bağlı Konurca mahallesinde yeni açılan sondajın içme suyu deposuna bağlantı çalışmaları yapıldı. Söğütdere mahallesini de ilgilendiren çalışmanın tamamlanması ile her iki mahallenin su sorunu çözüme kavuşacak.

Haberin Detayı
M. Kürşad Sarıkaya
msarikaya@manisagundemhaber.com
06 Nisan 2023 - 13:58
Manisa haber | Çevre Politika | Kula haber

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, vatandaşlara daha sağlıklı altyapı sunmak adına çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda İçme Suyu Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından Kula ilçesine bağlı Konurca mahallesinde yeni açılan sondajın içme suyu deposuna bağlantı çalışması yapıldı. Söğütdere mahallesini de ilgilendiren çalışmanın tamamlanması ile her iki mahalleye de daha sağlıklı, daha verimli ve kesintisiz içme suyu sağlandı. Çalışmaları Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Şube Müdürü Aydın Topdemir ve MASKİ İlçe Şefi Tuğba Ural da yakından takip etti.

“Artık su sıkıntısı çekmeyeceğiz”

Konurca mahalle muhtarı İbrahim İyli, “Mahallemizde açılan yeni sondajın bağlantıları yapıldı. İnşallah daha verimli içme suyuna ulaşacağız. Teknik bağlantılar bitmek üzere. Emek veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

“İçme suyu hanelerimize sorunsuz bir şekilde ulaşıyor”

Söğütdere mahalle muhtarı Yaşar Çakır ise, “Çalışmadan memnun kaldım. Konurca’da açılan yeni sondajın bağlantısı yapıldı. Bizim mahallemizi de yakından ilgilendiriyor. İçme suyumuz da sorunsuz bir şekilde hanelere ulaşıyor. Herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Son güncelleme tarihi : 6 Nisan 2023 13:58

MASKİ’den Borçları Yapılandırma Hatırlatması