Koruyucu Ekipman Desteği Tütün Tarlasında Çalışan İşçilerle Devam Etti!

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün önderliğinde başlatılan tarım işçilerine koruyucu ekipman desteği projesi kapsamında Gördes’e bağlı Yakaköy Mahallesi ve Boyalı Mahallesi’nde tütün tarlasında çalışan tarım işçilerine koruyucu ekipmanlar teslim edildi. Gece saatlerinde tütün kırımı yapan tarım işçileri ile bir araya gelen Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, Başkan Cengiz Ergün’ün selamlarını ileterek kırsal kalkınmanın sağlanması noktasındaki desteklemelere devam edeceklerini belirtti.

Haberin Detayı
M. Kürşad Sarıkaya
msarikaya@manisagundemhaber.com

Tarımsal ve kırsal kalkınmanın sağlanması amacıyla 2023 yılı bütçesinden 122 milyon liralık payı üreticilere yönelik desteklere ayıran Manisa Büyükşehir Belediyesi, tarım ürünlerinin yetiştirilmesinde önemli rol oynayan tarım işçilerini de unutmuyor. Bu kapsamda hazırlanan tarım işçilerine koruyucu ekipman desteği projesi kapsamında Gördes’e bağlı Yakaköy Mahallesi ve Boyalı Mahallesi’nde tütün tarlasında çalışan tarım işçilerine koruyucu ekipmanları Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu tarafından teslim edildi. Öztozlu’ya Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanı Yılmaz Usta, Muhtarlık Hizmetleri Dairesi Başkanı Onur Pabuççuoğlu, Şube Müdürleri ile Yakaköy Mahalle Muhtarı Zafer Özbakan ve Boyalı Mahalle Muhtarı Galip Aydemir eşlik etti. İlk olarak Yakaköy Mahallesi’ne giden Genel Sekreter Yardımcısı Ali Özotlu, ardından da Boyalı Mahallesi’ne giderek tarım işçilerine Başkan Cengiz Ergün’ün selamlarını iletti. Başkan Ergün öncülüğünde kırsal kalkınma için yoğun çaba sarf ettiklerini ve bu kapsamda birçok destekleme projesini hayata geçirdiklerini söyleyen Öztozlu, koruyucu ekipmanları da tarım işçilerine teslim etti.
Başkan Ergün’e Teşekkür Ettiler
Mahalle Muhtarı Zafer Özbakan ve tütün üreticileri de yapılan desteklemelerden dolayı Başkan Cengiz Ergün’e teşekkür etti. Büyükşehir Belediyesi’nin Yakaköy’e büyük hizmetleri olduğunu söyleyen Yakaköy Mahalle Muhtarı Zafer Özbakan, “Cengiz Başkan’ımdan Allah razı olsun. Köyümüze çok büyük yatırımları ve hizmetleri oldu. Kendisine selam söylüyorum. Bizim köyümüz 650 yıllık bir tarihi geçmişe sahip. Cengiz Başkanımız bizim susuzluk çektiğimiz köyde su sorunumuzu da kökten çözü. Ona şahsım ve köylüm adına ayrıca teşekkür etmek istiyorum” ifadelerini kullandı. Tütün üreticisi Emin Erol ise, “Cengiz Ergün’den memnunuz. Her zaman hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Her zaman bizim yanımızda. Bizlere bayağı destekleri oluyor. Her şeyimizi karşılıyorlar. Sepet desteleri de bize her konuda yarar sağlıyor” dedi.

Koruyucu Ekipman Desteği Tütün Tarlasında Çalışan İşçilerle Devam Etti! Koruyucu Ekipman Desteği Tütün Tarlasında Çalışan İşçilerle Devam Etti! Koruyucu Ekipman Desteği Tütün Tarlasında Çalışan İşçilerle Devam Etti! Koruyucu Ekipman Desteği Tütün Tarlasında Çalışan İşçilerle Devam Etti! Koruyucu Ekipman Desteği Tütün Tarlasında Çalışan İşçilerle Devam Etti! Koruyucu Ekipman Desteği Tütün Tarlasında Çalışan İşçilerle Devam Etti! Koruyucu Ekipman Desteği Tütün Tarlasında Çalışan İşçilerle Devam Etti!

Son güncelleme tarihi : 14 Ağustos 2023 16:23

Manisa FK’da Keçiörengücü Maçı Hazırlıkları Başladı