Kula Cumhuriyet İlkokulu Öğrencileri ‘Hacivat ve Karagöz Oyunu İle Eğlendiler

Manisa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, turne programı kapsamında Kula ilçesine bağlı Sandal Mahallesi'nde bulunan Cumhuriyet İlkokulu öğrencileri için ‘‘Hacivat ve Karagöz’ adlı ortaoyununu sahneledi. Oldukça eğlenen çocuklar, unutulmaz ve keyifli bir gün yaşadı.

Haberin Detayı
M. Kürşad Sarıkaya
msarikaya@manisagundemhaber.com
15 Haziran 2023 - 16:55
Manisa haber | Eğitim Genel | Kula haber

Manisa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, ilçe turne programı kapsamında Kula ilçesine bağlı Sandal Mahallesi’nde bulunan Cumhuriyet İlkokulu öğrencileri için ‘Hacivat ve Karagöz’ adlı tiyatro oyununu sahneledi.

Türk tiyatrosunun geleneksel gölge oyununu sahneye yansıtan ‘Hacivat ve Karagöz’de çocuklar keyifli zaman geçirdi. İki samimi dost olan Hacivat ve Karagöz’ün bilgiyi, sevgiyi arkadaşlığı anlattığı oyun çocukları eğlendirirken öğretti.

İnteraktif olarak gerçekleştirilen oyunda çocuklar kahkahalara boğulurken, Şehir Tiyatrosu oyuncularının performansı herkesin beğenisini topladı. Çocuklar, oyuncuların performansıyla unutulmaz ve keyifli bir gün yaşadı.

Kula Cumhuriyet İlkokulu Öğrencileri ‘hacivat Ve Karagöz Oyunu İle Eğlendiler Kula Cumhuriyet İlkokulu Öğrencileri ‘hacivat Ve Karagöz Oyunu İle Eğlendiler

Son güncelleme tarihi : 15 Haziran 2023 16:56

Manisa 1. Komando Eğitim Tugay Komutanı Kalkan’dan Başkan Ergün’e Veda Ziyareti!