Kula Yeterli Suya Kavuştu, Vatandaşlar Başkan Ergün’e Teşekkür Etti

MASKİ Genel Müdürlüğü Kula’ya 120 milyon TL yatırımla 20 kilometre çelik terfi hattı döşemesi gerçekleştirdi ve 5 bin tonluk içme suyu deposu kazandırdı. Kula’ya yapılan büyük yatırımla su kesintisi sorunu tamamen çözülen Kulalı vatandaşlar Başkan Ergün’e teşekkür etti.

Haberin Detayı
M. Kürşad Sarıkaya
msarikaya@manisagundemhaber.com
23 Ağustos 2023 - 14:47
Manisa haber | Çevre Politika | Kula haber

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün talimatı ile Kula ilçesinin içme suyu kapasitesini artırmak ve hanelere yeterli miktarda su verebilmek amacıyla Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, 120 Milyon TL bedelle büyük bir yatırımı hayata geçirdi. Proje kapsamında 20 kilometre çelik içme suyu terfi hattı döşendi. Körez mahallesi sınırlarında 5.000 tonluk içme suyu deposu inşa edildi. Geçtiğimiz günlerde de Kula ilçe merkezine daha verimli su verilmeye başlandı ve ilçede su kesintisi yaşanmadı. Kula’da yaşayan vatandaşlar yatırımla birlikte su sorunlarının kökten çözüme kavuştuğunu belirterek Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun ve MASKİ Genel Müdürlüğüne teşekkür ettiler.

Aykut Kara

“Tabi bu mağduriyetler yaşandı. İnsan hayatı devam ettiği sürece bunlar olacak. Ama şuan sorunumuz çözüldü. Kula halkımız için güzel bir yatırım oldu. Buralar kırsal kesim olduğu için insanlar ovadan geliyor akşam rahatlıkla duşunu alabiliyor. Ev halkı günlük ihtiyaçlarını karşılayabiliyor. Şahsen çok memnunum… Sularımız akmaya başladıktan sonra herhangi bir kesinti de yaşamadık. Ama mahallelerde patlaklar olur kesintiler olur ekipler gelip tamirini yapar. Bunlar normal bunlar her yerde yaşanır. Ama şuan yapılan çalışmayla sorun kalmadığını düşünüyorum. Emeği geçenlerden Allah razı olsun, hepsine Allah’ım sağlık sıhhat versin. Teşekkür ederiz”

Osman Tanık

“Artık su kesintisi sıkıntısı yaşamıyoruz. Çok güzel bir çalışma yapıldı. Çok rahatladık. Çok memnunuz, Teşekkür ederiz. Cengiz Başkanımızın çalışmalarından memnunuz, selamlarımızı sunuyoruz, başarılar diliyoruz.”

Mehmet Tatari

“İlçemize yapılan yatırımdan, hizmetten memnunuz. Aşağı yukarı hiç kesinti yaşamıyoruz. Evlerimize sağlıklı su geliyor. Teşekkür ederiz.”

Mehmet Güner

“Yapılan çalışmalardan memnunuz. Sularımız akıyor, kesinti yaşamıyoruz herhangi bir sıkıntı da yaşamıyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımızdan çok memnunuz. Çalışmalar çok güzel. Su hayattır. Biz çok memnunuz. Sağ olsunlar.”

Ahmet Ali Baştürk

“Susuzluk sorunumuz yok. Bir ara susuzluk çektik. Bir süre geldi bir süre kesildi ama şimdi hiçbir sorun kalmadı. Şimdi memnunuz. Evlerimizde susuzluk problemi yaşamıyoruz. Su konusunda rahatız. Çalışmalar gayet iyi oldu.”

Mehmet Yılmaz

“Biz şu anda yapılan çalışmalardan memnunuz. Biz suyla çalıştığımız için kesintilerde sıkıntılarımız oldu. Ama şuanda çok memnunuz, bir sıkıntımız yok. Yapanlardan yaptıranlardan Allah razı olsun. Daha önceki suyla bu su arasında çok fark var. Önceki suda kireç vardı, tabi o da yer altındaki kaynaklardandı. Ama şuanda gelen suyumuzdan çok memnunuz. Çay demlerken bunu fark ediyoruz. Çayda bir acılık yok, kireç yok. Ben burada 10 senelik esnafım mesleğimiz gereği kazanlarımızda da temizlik yapıyoruz. Ama bu su geldikten sonra kazanlarımız da eskisi kadar çabuk kireçlenmiyor. Önceden kireç yapıyordu şuanda çok daha sağlıklı hale geldi. Biz şuanda arıtma kullanmadık kullanmayı da düşünmüyoruz. Cengiz Başkanımızdan Allah razı olsun, Allah ne muradı varsa versin.”

Akgün Mahalle Muhtarı Mustafa İzci

“Elhamdülillah, hamd olsun çok rahatladık. Mahalleli de çok memnun, hepsi Cengiz Başkanımıza, MASKİ ekibine teşekkür ediyorlar. Biz burada aynı zamanda berberlik de yaptığımız için malum sular bizim için olmazsa olmaz. Su kesintileri bitince sıkıntılarımız da kalktı elhamdülillah rahatladık. Cengiz başkanımıza çok teşekkür ederiz. Allah razı olsun kendisinden. Kula’mıza büyük bir hizmet getirdi. Çok teşekkür ediyoruz.”

Meral Gündal

“Sıkıntı yaşadık ama şuan giderildi çok şükür. Su sorunu>muz kalmadı. Şuan su sorunu yaşamıyoruz, kesintiler de olmuyor. Suyumuzu istediğimiz şekilde kullanabiliyoruz. Çamaşırımızı, bulaşığımızı rahatlıkla istediğimiz saatte yıkayabiliyoruz. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Cengiz Başkanıma, Büyükşehir ve MASKİ ekibine çok teşekkür ediyoruz.

Merve Karcı

“Su sorunumuz çözüldü, sularımız da geldi, hiçbir sorunumuz yok şuan Başkanımıza teşekkür ederiz. Şuan çok iyiyiz gayet mutluyuz su sorunumuz çözüldüğü için. Cengiz Başkanı her zaman beğeniyoruz, destekliyoruz. Kendisine teşekkür ederiz.”

Emine Yağmur Öztürk

“Su sorunumuz giderildi, sularımız akıyor. Su sorunumuz çözüldüğü için çok mutluyuz. Çamaşır yıkama konusunda sıkıntı yaşıyorduk. Birçok köyümüzde bu süre içinde belli saatlerde çamaşır yıkama yapılıyordu. Ama şuan çok mutluyuz su sorunumuz giderildi. Cengiz Başkanımızı seviyoruz. Yatırımlarından dolayı teşekkür ederiz.”

Raşit Şahin

“Gerçekten biz su sıkıntısı yaşıyorduk bu dev proje yapılmadan önce. Fakat o projeden sonra bütün sıkıntılarımız giderildi. Baya da iyi bir şekilde sularımız geliyor. İhtiyaçları karşılayabiliyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Cengiz Başkan sadece Kula’da değil Manisa’da da çok sevilen bir insan. Manisa’da da tanıdıklarımız çok var oradakiler de Cengiz Başkan’dan çok memnun. Özellikle Kula’daki bu su projesinden sonra halktan kime sorsanız Cengiz Başkan’a dua ediyor.”

Kula Yeterli Suya Kavuştu, Vatandaşlar Başkan Ergün’e Teşekkür Etti Kula Yeterli Suya Kavuştu, Vatandaşlar Başkan Ergün’e Teşekkür Etti Kula Yeterli Suya Kavuştu, Vatandaşlar Başkan Ergün’e Teşekkür Etti

Avdal’ın İçme Suyu Yeterli, Bahçe Sulamalarından Uzak Duralım