Manisa’da ATA İttifakı Afişlerine Qr Kodlu Tehdit Mesajı Asıldı!

Manisa'nın Yunusemre ilçesi Bahtiyar Tosonbaş Bulvarı üzerinde asılı olan ATA İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Sinan Oğan ve Türkiye İttifakı Partisi Genel Başkanı Mehmet Sağlamın yüzüne Bir Qr kod yapıldı. Yapıştırılan O kod açıldığında, ‘kana kan, dişe diş gibi tehditler savrulan bir videoya yönlendirildiği görüldü.

Haberin Detayı
M. Kürşad Sarıkaya
msarikaya@manisagundemhaber.com
12 Mayıs 2023 - 16:49
Manisa haber | Asayiş Gündem Politika | Yunusemre haber

Haber: Serkan Özcan

Manisa’da yaşanan olayda ise Yunusemre ilçesi Bahtiyar Tosonbaş Bulvarı üzerine asılan bir pankarta bulunan Adalet Partisi Manisa Milletvekili Duygu Sağlam, ATA İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Sinan Oğan ve Türkiye İttifakı Partisi Genel Başkanı Mehmet Sağlamın yüzüne Bir Qr kod yapıldı.

O kod açıldığında, bir takım ‘kana kan, dişe diş gibi tehditler savrulan bir videoya yönlendirildiği görüldü.

Yetkililerin ihbarı üzerine İl Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri olayla ilgili inceleme başlatarak, şüpheli yada şüphelileri yakalama çalışması başlattı.

GENEL BAŞKAN KAPISININ ÖNÜNDE NOT BULDU”

Öte yandan, ATA İttifakı’nı oluşturan 4 partiden biri olan Türkiye İttifakı Partisi Genel Başkanı Mehmet Sağlam’ın bu sabah kapısında bir not bulduğu bilgisini paylaşan Oğan, notta “Az zamanın kaldı. Sokağa çıkarken dikkat et” yazdığını aktardı.

“QR KODU AÇINCA TEHDİT VİDEOSU ÇIKIYOR”

Oğan konuşmasının devamında da kendi afişlerinin üzerinde QR kod yapıştırıldığını ifade ederek dikkat çeken açıklamasına şöyle devam etti:

“Yetmiyor, Manisa’da dışarı çıktığında afişlerimizin üzerinde bir QR kod görüyor. O kodu açtığınızda da birtakım ‘kana kan, dişe diş’ gibi tehditler savrulan bir video görülüyor. Nedir, kim tarafından yapılmıştır, amaç nedir, bilmiyorum.”

Manisa’da Ata İttifakı Afişlerine Qr Kodlu Tehdit Mesajı Asıldı!

Manisa’da Ata İttifakı Afişlerine Qr Kodlu Tehdit Mesajı Asıldı!

Son güncelleme tarihi : 12 Mayıs 2023 17:09

Başkan Ergün Soma Maden Faciasının Yıldönümünde Maden Şehitlerini Rahmetle Andı!