Manisa’da Sanayi Sitesinde Çıkan Yangında 1’İ Polis, 2’si İtfaiye Eri, 7 Kişi Yaralandı!

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde sanayi sitesinde çıkan yangın 2 iş yerinde hasara yol açtı. Yangında 1'İ Polis, 2'si İtfaiye Eri, 7 Kişi Yaralandı!

Haberin Detayı
M. Kürşad Sarıkaya
msarikaya@manisagundemhaber.com
27 Ağustos 2023 - 21:38
Manisa haber | Asayiş | Turgutlu haber

Fatih Sanayi Sitesi’nde araç yıkama iş yerinde henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı.

Olay yerine itfaiye, sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Kısa sürede büyüyen yangın, bitişikteki araç yedek parçası satan işletmeye de sıçradı.

Manisa Büyükşehir Belediyesinin 25 itfaiye aracı ile İzmir Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı 3 arazöz ve 7 su tankeriyle müdahale edilen yangın yaklaşık 3 saatte kontrol altına alındı.

Yangına müdahale esnasında vücutlarına moloz düşen itfaiye erleri Ali Şahin ve Emin Kurtulmuş yaralandı.

Dumandan etkilenen polis memuru Erhan Aktuğ ile vatandaşlar Mustafa Ali Ecil, Erol Meral, İsmail Topalcık ve Salih Can Akar sağlık ekipleri tarafından Turgutlu Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Olay yerinde incelemede bulunan Manisa Valisi Enver Ünlü, yangın ihbarından 3 dakika sonra itfaiyenin olay yerine ulaştığını belirterek, yangından 2 iş yerinin etkilendiğini söyledi.

Ünlü, esnafa geçmiş olsun dileğini ileterek, şöyle konuştu:

“En büyük tesellimiz can kaybı olmaması. Sanayi sitesinde bu tür yangılarla ilgili bunların büyüyememesi veya tehlikeli iş kollarının gerekli tedbirler alınarak, bundan sonraki yangın gibi olumsuz durumlarla ilgili daha tedbirli ve daha dikkatli olmamız gerekiyor. Yangının çıkış sebebi şu an için belli değil. Adli merciler gerekli çalışmayı yapacaklar.

Yangının çıkış sebebi, ihmal var mı, kasıt var mı, müdahalede gecikme var mı, bunların hepsi araştırılacak. Esnaflarımızın ve sanayi sitesi sakinlerimizin birtakım talepleri ve yakınmaları var. Hepsini saygıyla karşılıyoruz. Esnaflarımızın zararları gerekli kurumlarımızla karşılanacaktır. Biz her türlü desteği vermeye hazırız.”

Vali Ünlü, incelemelerinin ardından hastanedeki yaralıları da ziyaret etti.

Manisa’da Sanayi Sitesinde Çıkan Yangında 1’İ Polis, 2’si İtfaiye Eri, 7 Kişi Yaralandı! Manisa’da Sanayi Sitesinde Çıkan Yangında 1’İ Polis, 2’si İtfaiye Eri, 7 Kişi Yaralandı! Manisa’da Sanayi Sitesinde Çıkan Yangında 1’İ Polis, 2’si İtfaiye Eri, 7 Kişi Yaralandı! Manisa’da Sanayi Sitesinde Çıkan Yangında 1’İ Polis, 2’si İtfaiye Eri, 7 Kişi Yaralandı! Manisa’da Sanayi Sitesinde Çıkan Yangında 1’İ Polis, 2’si İtfaiye Eri, 7 Kişi Yaralandı! Manisa’da Sanayi Sitesinde Çıkan Yangında 1’İ Polis, 2’si İtfaiye Eri, 7 Kişi Yaralandı! Manisa’da Sanayi Sitesinde Çıkan Yangında 1’İ Polis, 2’si İtfaiye Eri, 7 Kişi Yaralandı! Manisa’da Sanayi Sitesinde Çıkan Yangında 1’İ Polis, 2’si İtfaiye Eri, 7 Kişi Yaralandı! Manisa’da Sanayi Sitesinde Çıkan Yangında 1’İ Polis, 2’si İtfaiye Eri, 7 Kişi Yaralandı! Manisa’da Sanayi Sitesinde Çıkan Yangında 1’İ Polis, 2’si İtfaiye Eri, 7 Kişi Yaralandı! Manisa’da Sanayi Sitesinde Çıkan Yangında 1’İ Polis, 2’si İtfaiye Eri, 7 Kişi Yaralandı!

Son güncelleme tarihi : 27 Ağustos 2023 21:46

İzmir’de Silahla Vurulan Kişi, Hastanede Hayatını Kaybetti!