Manisa’da Tarlaya Kurduğu Yuvayı ve Yumurtalarını Korumak İsteyen Kuşun Traktörü Durdurduğu Anları Kameraya Yansıdı!

Manisa'nın Salihli ilçesinde tarlaya kurduğu yuvasını ve yumurtalarını korumak isteyen mahmuzlu kızkuşunun, traktörle tarlayı süren çiftçiyi durdurduğu anlara ilişkin görüntüler, sosyal medyada ilgi gördü.

Haberin Detayı
M. Kürşad Sarıkaya
msarikaya@manisagundemhaber.com
27 Mayıs 2023 - 16:03
Manisa haber | Çevre Tarım-Çiftçi | Salihli haber

Olay Manisa’nın Salihli ilçesi Durasıllı Mahallesi’nde meydana geldi.

Edinilen bilgilere göre, Durasıllı Mahallesi’nde çiftçilik yapan 21 yaşındaki Hakan Alpar, domates fidesi diktiği tarlasını traktörüyle sürdüğü sırada bir kuş önüne geçti.

Kuşun uçacağını düşünerek traktörünü sürmeye devam eden Alpar, uçmayarak kanatlarını açan ve kendisine yaklaşan traktöre karşı koyan kuşu cep telefonu kamerasıyla kaydetti.

Kuşun tarlaya kurduğu yuvada yumurtalarının olduğunu fark eden Alpar, o bölgeyi sürmeyerek uzaklaştı.

Hakan Alpar, gördüğü kuşun türüyle ilgili araştırma yaptığında nadir görülen mahmuzlu kızkuşu olduğunu öğrendiğini belirterek, “Ben ilerledikçe kuş ısrarla önümde durmaya ve beni engellemeye çalıştı. Kanatlarını açıp bana tepki gösterdi. Meğer yumurtalarını korumaya çalışıyormuş.” dedi.

Sosyal medyada paylaştığı görüntünün çok sayıda kişi tarafından beğenildiğini anlatan Alpar, “Özellikle kadınların yaptığı yorumlar güzeldi.

Onun bir anne olduğunu düşünüyorum. Geçişime engel oldu. Ben de hayvanlara karşı merhametli olduğum için orayı sürmedim, işime başka yerde devam ettim.” ifadelerini kullandı.

Manisa’da Tarlaya Kurduğu Yuvayı Ve Yumurtalarını Korumak İsteyen Kuşun Traktörü Durdurduğu Anları Kameraya Yansıdı! Manisa’da Tarlaya Kurduğu Yuvayı Ve Yumurtalarını Korumak İsteyen Kuşun Traktörü Durdurduğu Anları Kameraya Yansıdı! Manisa’da Tarlaya Kurduğu Yuvayı Ve Yumurtalarını Korumak İsteyen Kuşun Traktörü Durdurduğu Anları Kameraya Yansıdı! Manisa’da Tarlaya Kurduğu Yuvayı Ve Yumurtalarını Korumak İsteyen Kuşun Traktörü Durdurduğu Anları Kameraya Yansıdı! Manisa’da Tarlaya Kurduğu Yuvayı Ve Yumurtalarını Korumak İsteyen Kuşun Traktörü Durdurduğu Anları Kameraya Yansıdı! Manisa’da Tarlaya Kurduğu Yuvayı Ve Yumurtalarını Korumak İsteyen Kuşun Traktörü Durdurduğu Anları Kameraya Yansıdı!

Son güncelleme tarihi : 27 Mayıs 2023 16:22

Manisa’da İki Grup Arasında Çıkan Tartışma Cinayetle Bitti!