MASKİ’den Muradiye Mahallesinde 1.5 Kilometrelik Dere Temizliği

MASKİ Genel Müdürlüğü, Yunusemre ilçesine bağlı Muradiye Mahallesinde 1.5 kilometrelik dere temizlik çalışması başlattı. Düzenli olarak mahallelerinde dere temizlik çalışmasının yapıldığını belirten muhtar Eyüphan Aykıran Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e teşekkür etti.

Haberin Detayı
M. Kürşad Sarıkaya
msarikaya@manisagundemhaber.com
14 Ağustos 2023 - 15:19
Manisa haber | Çevre Politika | Yunusemre haber

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, il genelindeki dere temizlik çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ekipleri Yunusemre ilçesine bağlı Muradiye Mahallesinde 1.5 kilometrelik dere temizlik çalışması başlattı. Çalışma kapsamında dere tabanı ve kenarları temizleniyor, derede biriken çöpler toplanarak suyun akışı sağlık hale getiriliyor. Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı şube müdürlerinden Necip Kurtarıcı ve mahalle muhtarı Eyüphan Aykıran da çalışmaların yürütüldüğü bölgede incelemelerde bulundu.

“Her yıl temizleniyor”

Mahalle muhtarı Eyüphan Aykıran, “MASKİ Genel Müdürlüğü’nün her yıl yaptığı dere temizlik çalışmasının tekrarındayız. Kış gelmeden, yağmurlar başlamadan dere temizliğinin yapılması bizim açımızdan güzel. Sayın Başkanımız Cengiz Ergün’e çalışmalarından dolayı teşekkür ederiz” dedi.

Maskİ’den Muradiye Mahallesinde 1.5 Kilometrelik Dere Temizliği Maskİ’den Muradiye Mahallesinde 1.5 Kilometrelik Dere Temizliği Maskİ’den Muradiye Mahallesinde 1.5 Kilometrelik Dere Temizliği

Merkezefendi Mahallesinde Yağmur Suyu Hattı Çalışması Yapıldı