Mersinli’nin Yeni Sondajında Su Verimi 8 Litre

MASKİ Genel Müdürlüğü, Salihli ilçesine bağlı Mersinli mahallesine daha verimli içme suyu ulaştırmak adına gerçekleştirdiği sondaj çalışmalarını tamamladı ve saniyede 8 litre verime sahip suya ulaşıldı.

Haberin Detayı
M. Kürşad Sarıkaya
msarikaya@manisagundemhaber.com
21 Ağustos 2023 - 17:18
Manisa haber | Çevre Politika | Salihli haber

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, küresel ısınma ve iklim değişikliğine bağlı olarak yaşanan susuzluk problemine rağmen il geneline yeterli, verimli ve kesintisiz içme suyu ulaştırmak için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Bu kapsamda İçme Suyu Dairesi Başkanlığı, Salihli ilçesine bağlı Mersinli mahallesine daha verimli, daha sağlıklı ve kesintisiz içme suyu ulaştırmak adına başladığı sondaj çalışmalarını tamamladı. 8 litre verime sahip suya ulaşıldı. Alınan numune teste gönderildi ve sonuçlar beklenecek. Olumlu sonuç alındığı takdirde gerekli hat bağlantı çalışmalarına başlanacak.

“İnşallah su yetersizliği sorunumuz çözülecek”

Mahalle muhtarı Ali Yaman, “Su yetersizliği sorunu yaşıyorduk. MASKİ Genel Müdürlüğü gerekli çalışmaları yapıyor. Açılan sondajdan su verimi 8 litre çıktı. İnşallah olumlu sonuç alındığı takdirde hat bağlantıları yapılacak. Emek veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Bakan Işıkhan’dan Emekli Maaşlarına Düzenleme Sinyali!