Meteoroloji ve AFAD Uyardı, Manisa’da Çok Kuvvetli Yağış Bekleniyor!

MASKİ Genel Müdürlüğü, Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve AFAD tarafından yapılan sağanak yağış uyarısının ardından Yunusemre ve Şehzadeler ilçelerindeki yağmur suyu ızgaralarında temizlik çalışmalarını sıklaştırdı. Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ ekiplerinin 27 Ocak Cuma günü tüm gün etkili olması beklenen yağış boyunca gece gündüz teyakkuzda olacağı bildirildi.

Haberin Detayı
M. Kürşad Sarıkaya
msarikaya@manisagundemhaber.com
26 Ocak 2023 - 17:20
Manisa haber | Çevre Hava durumu

43 yaşında, Manisa Gündem Haber Editörü, Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi İşletme Bölümü mezunu. 3 senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmakta.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, yağışlı havalarda vatandaşların herhangi bir olumsuzluk yaşamaması adına yoğun mesai harcıyor.

AFAD’tan çok kuvvetli yağış uyarısı

AFAD tarafından Manisalı vatandaşların cep telefonlarına yağış uyarısı mesajı gönderildi.

Gönderilen mesajda, “Meteorolojiye göre yarın Manisa’da çok kuvvetli yağmur bekleniyor. Sel, yıldırım, kuvvetli rüzgar ve fırtınaya karşı dikkatli ve tedbirli olun” uyarısı yapıldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan sağanak yağış uyarısının ardından Kanalizasyon Dairesi Başkanlığı ekipleri, Yunusemre ve Şehzadeler ilçelerinde yağmur suyu ızgaralarındaki temizlik çalışmalarını sıklaştırdı.

MASKİ ekipleri olumsuzluk yaşamaması adına yoğun mesai harcıyor

Çalışmada ızgaralar içerisinde biriken toprak ve çöp gibi rüsubatlar yağmur suyunun sağlıklı bir şekilde akması için temizlendi.

MAKOM ekipleri ile Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki ekipler yağış boyunca 24 saat teyakkuzda olacak. MASKİ Genel Müdürlüğü, vatandaşları yağmursuyu ızgaralarına çöp atılmaması konusunda da uyardı.

Meteoroloji Ve Afad Uyardı, Manisa’da Çok Kuvvetli Yağış Bekleniyor!

Son güncelleme tarihi : 26 Ocak 2023 17:24

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ’Asırlık Çınar’ Belgesi Alan Manisa’nın En Yaşlı İnsanı Hayatını Kaybetti!