Örselli Mahallesinde İçme Suyu Terfi Hattı Yenilendi

MASKİ Genel Müdürlüğü, alt ve üst yapısını yenilediği Yunusemre ilçesine bağlı Örselli mahallesinde içme suyu terfi hattını yaklaşık 3 kilometrelik bir çalışmayla daha sağlıklı bir yapıya kavuşturdu.

Haberin Detayı
M. Kürşad Sarıkaya
msarikaya@manisagundemhaber.com
29 Mart 2023 - 17:15
Manisa haber | Çevre Genel Politika | Yunusemre haber

43 yaşında, Manisa Gündem Haber Editörü, Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi İşletme Bölümü mezunu. 3 senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmakta.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, il genelinde altyapı ihtiyaçlarını karşılamak için çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda İçme Suyu Dairesi Başkanlığı tarafından Yunusemre ilçesine bağlı Örselli Mahallesindeki içme suyu terfi hattında yaklaşık 3 kilometrelik yenileme çalışması gerçekleştirildi. Teknik bağlantıların yapılmasının ardından mevcut hat daha sağlıklı olacak.

Muhtar Halil Mezik, “Cengiz Başkanımızdan talep ettik, hemen çalışma yapıldı”

Mahalle muhtarı Halil Mezik, “Mahallemizdeki sondajdan içme suyu deposuna su basılan terfi hattında sürekli arıza meydana geliyordu. Yeni borularla yaklaşık 3 kilometrelik hat döşendi. Depoya bağlantısı ve elektrik çekilmesinin ardından bölgedeki vatandaşlarımız daha verimli, daha sağlıklı ve kesintisiz içme suyuna kavuşacak. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’den talep ettik hemen çalışma yapıldı. Allah razı olsun. Emek verenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Örselli Mahallesinde İçme Suyu Terfi Hattı Yenilendi Örselli Mahallesinde İçme Suyu Terfi Hattı Yenilendi Örselli Mahallesinde İçme Suyu Terfi Hattı Yenilendi

Prestij Caddelerde Altyapı Hamlesi Sürüyor