Sandal’a 3 Kilometrelik İçme Suyu Terfi Hattı Döşeniyor

MASKİ Genel Müdürlüğü, Kula ilçesine bağlı Sandal mahallesinde 3 kilometrelik içme suyu terfi hattı döşeme çalışmasına başladı.

Haberin Detayı
M. Kürşad Sarıkaya
msarikaya@manisagundemhaber.com
09 Haziran 2023 - 16:42
Manisa haber | Çevre Politika | Kula haber

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, il genelinde içme suyu terfi hattı çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda, İçme Suyu Dairesi Başkanlığı bünyesinde Kula ilçesine bağlı Sandal mahallesinde de ekonomik ömrünü tamamlayan terfi hattının yerine yeni hat döşeme çalışmasına başlandı. 3 kilometrelik yeni hat ile mahalleye daha kesintisiz ve daha sağlıklı içme suyu taşınacak. Mahallede yürütülen çalışmaları muhtar Ahmet Gökçe ile birlikte Büyükşehir Belediyesi Kula Muhtarlık İşleri Şube Müdürü Aydın Topdemir, MASKİ İlçe Şefi Tuğba Ural ve İçme Suyu Dairesi Başkanlığı kontrol mühendisleri de sahada takip etti.

“Allah’ın izniyle Kurban Bayramına kadar hattımıza su verilecek”

Mahalle Muhtarı Ahmet Gökçe, “İçme suyu terfi hattımız döşenmeye başladı. Allah’ın izniyle Kurban Bayramına kadar hattımıza su verilecek. Mahallemiz susuz kalmayacak inşallah. Bu sondaj ve terfi hattı için emeği geçen MASKİ Şefimiz Tuğba Hanım’a, Koordinatörümüz Aydın Bey’e, Daire Başkanımız Erman Bey’e, Genel Sekreterimiz Aytaç Yalçınkaya’ya Cengiz Başkanıma ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Sağ olsunlar, var olsunlar. İlgileri için mahallem ve şahsım adına çok teşekkür ediyorum” dedi.

Sandal’a 3 Kilometrelik İçme Suyu Terfi Hattı Döşeniyor Sandal’a 3 Kilometrelik İçme Suyu Terfi Hattı Döşeniyor Sandal’a 3 Kilometrelik İçme Suyu Terfi Hattı Döşeniyor Sandal’a 3 Kilometrelik İçme Suyu Terfi Hattı Döşeniyor Sandal’a 3 Kilometrelik İçme Suyu Terfi Hattı Döşeniyor

MASKİ’den İndirim Açıklaması!