Sarıgöl İlçesinde Yağmur Suyu Izgaraları Temizlendi

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, il genelinde aşırı yağışlardan kaynaklı yaşanabilecek su taşkınlarına karşı yağmur suyu ızgara temizliklerini sürdürüyor. Kanalizasyon Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından Sarıgöl ilçesinde de ana arterlerde başlanan temizlik çalışmalarına daha sonra da mahalle içlerinde bulunan sorunlu noktalarda devam edildi. Yapılan iş ile Kanalizasyon hattı ve yağmur suyu ızgaralarının iç […]

Haberin Detayı
M. Kürşad Sarıkaya
msarikaya@manisagundemhaber.com
20 Temmuz 2023 - 11:30
Manisa haber | Çevre Politika | Sarıgöl haber

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, il genelinde aşırı yağışlardan kaynaklı yaşanabilecek su taşkınlarına karşı yağmur suyu ızgara temizliklerini sürdürüyor. Kanalizasyon Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından Sarıgöl ilçesinde de ana arterlerde başlanan temizlik çalışmalarına daha sonra da mahalle içlerinde bulunan sorunlu noktalarda devam edildi.

Yapılan iş ile Kanalizasyon hattı ve yağmur suyu ızgaralarının iç kısımlarında katı atıklar ve yabancı maddelerden oluşan tıkanıklıklar temizlenerek su birikintilerine karşı önlem alındı. Ayrıca çevrede kirlilik oluşturacak maddeler de ekipler tarafından toplandı. Vatandaşlarımızın yağışlı havalarda sokaklarda biriken yağmur sularından kaynaklı yaşayacağı mağduriyetin önüne geçildi.

“Vatandaşlarımızın sorun yaşamaması için çalışıyoruz”

Kanalizasyon Dairesi Başkanı Cem Çöllü, “Küresel ısınma ve iklim değişikliği ile birlikte artık ani yağışlarla karşılaşıyoruz. Bunun sonucunda yolların suyla kaplanması, vatandaşın geçiş sıkıntısı yaşaması ızgaraların içindeki çöplerden dolayı oluşuyor.

Bunların temizlenip daha iyi bir şekilde işlemesinin sağlanması noktasında Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’ün talimatı ile tüm ekiplerimiz büyük bir hassasiyetle görev başındalar. Sarıgöl ilçemizde de herhangi bir sorun yaşanmaması adına ekiplerimiz gerekli önlemleri alıyor. Vatandaşlarımızdan yağmur suyu ızgaralarını çöplük olarak kullanmamaları konusunda daha duyarlı olmaya davet ediyorum” dedi.

Yol Geçişleri Güvenli Hale Geliyor, Can ve Mal Güvenliği Sağlanıyor