Şehzadeler Belediyesi’nin Ücretsiz Bağlama Kurslarına Vatandaşlar Yoğun İlgi Gösteriyor!

Şehzadeler Belediyesi tarafından, Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle ilçede açılan ücretsiz bağlama kurslarına vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor. Çocuklara ve yetişkinlere ayrı gruplar halinde verilen kurslarda kursiyerler hem yaz dönemini verimli bir şekilde değerlendiriyor hem de bağlama çalmayı öğreniyor.

Haberin Detayı
M. Kürşad Sarıkaya
msarikaya@manisagundemhaber.com
20 Temmuz 2023 - 12:09
Manisa haber | Eğitim Genel Politika | Şehzadeler haber

Kültür sanat alanındaki faaliyetlerini aralıksız sürdüren Şehzadeler Belediyesi tarafından düzenlenen ücretsiz bağlama kursları yoğun ilgi görüyor. Çocuklar ve yetişkinlere ayrı gruplar halinde açılan kurslar,  yaz aylarını değerlendirmek isteyenlere büyük fırsat sunuyor.

Fatih Gençlik Merkezi’nde hafta içi düzenlenen ücretsiz kurslarda çocuklara ve yetişkinlere yönelik eğitimler veriliyor. Usta Öğretici Olgun Fırat Aksu eşliğinde gerçekleştirilen kurslarda kursiyerler bağlama öğrenmenin yanı sıra nota eğitimi de alıyor.  Kurslar hakkında bilgi veren Aksu “Kursumuz aylık 40 saat şeklinde  devam ediyor. Hem yetişkinlere  hem de çocuklara yönelik gruplarımız var. Eğitimlerimiz günde sekiz saati buluyor.

Temel seviyeden başlayıp ileri seviyeye kadar dersler yapıyoruz. Bağlamanın yanı sıra kursiyerlerimize nota dersleri de veriyoruz. Güzel sanatlara ya da fakültelere gitmek isteyenler için bir başlangıç oluyor eğitimlerimiz.” şeklinde konuştu.

Yaz tatilini  değerlendirmek için kursa katılan üniversite öğrencisi Yunusemre Akbulut “Belediyemizin sosyal medya hesaplarından ücretsiz kurslar olduğunu öğrenince katılmak istedim. Hobi olarak ve temel müzik eğitimi almak için. Buna vesile olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Bir diğer kursiyer Mehmet Yener ise şöyle konuştu; “Sazımı 10 sene önce almıştım ancak bir kursa gitmek nasip olmamıştı. Belediyemizin böyle bir imkan sunduğunu duyunca hemen başvurdum. Başta Belediye Başkanımız Ömer Faruk Çelik’e eğitmenimiz  Olgun Beye çok teşekkür ediyorum”

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik ise yaptığı açıklamada, “Şehzadeler Belediyesi olarak vatandaşlarımızın kültür sanat alanında kendilerini geliştirmelerini çok değerli olarak görüyor, ilgili birimlerimizle bu yönde çalışmalarımızı yürütüyoruz. Bağlama kurslarımıza ilgi oldukça büyük, vatandaşlarımızın kurslarımızdan faydalanıyor olmasından oldukça mutluyuz. Desteklerinden dolayı İlçe Halk Eğitim Müdürlüğümüze çok teşekkür ediyorum. ” ifadelerini kullandı.

Şehzadeler Belediyesi’nin Ücretsiz Bağlama Kurslarına Vatandaşlar Yoğun İlgi Gösteriyor! Şehzadeler Belediyesi’nin Ücretsiz Bağlama Kurslarına Vatandaşlar Yoğun İlgi Gösteriyor! Şehzadeler Belediyesi’nin Ücretsiz Bağlama Kurslarına Vatandaşlar Yoğun İlgi Gösteriyor! Şehzadeler Belediyesi’nin Ücretsiz Bağlama Kurslarına Vatandaşlar Yoğun İlgi Gösteriyor! Şehzadeler Belediyesi’nin Ücretsiz Bağlama Kurslarına Vatandaşlar Yoğun İlgi Gösteriyor!

Son güncelleme tarihi : 20 Temmuz 2023 12:13

Şehzadeler’de Çocuklar İçin Başlatılan Yüzme Kursları Büyük İlgi Görüyor!