Soma’da Öğrenciler Hacivat ve Karagöz Oyununu İle Eğlendiler!

Manisa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Soma ilçesine bağlı Cenkyeri Mahallesi’nde bulunan Erdoğan Demirerön İlkokulu öğrencileri için ‘Hacivat ve Karagöz’ adlı ortaoyununu sahneledi. Yüz boyama etkinliğinin de yapıldığı tiyatro gösterisinde, öğrenciler unutulmaz ve keyifli bir gün yaşadı.

Haberin Detayı
M. Kürşad Sarıkaya
msarikaya@manisagundemhaber.com
01 Haziran 2023 - 17:26
Manisa haber | Eğitim Genel Politika | Soma haber

Manisa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Soma ilçesine bağlı Cenkyeri Mahallesi’nde bulunan Erdoğan Demirerön İlkokulu öğrencileri için ‘Hacivat ve Karagöz’ adlı tiyatro oyununu sahneledi.

Türk tiyatrosunun geleneksel gölge oyununu sahneye yansıtan ‘Hacivat ve Karagöz’de çocuklar keyifli zaman geçirdi. İki samimi dost olan Hacivat ve Karagöz’ün bilgiyi, sevgiyi arkadaşlığı anlattığı oyun çocukları eğlendirirken öğretti.

İnteraktif olarak gerçekleştirilen oyunda çocuklar kahkahalara boğulurken, Şehir Tiyatrosu oyuncularının performansı herkesin beğenisini topladı. Tiyatro gösterisi sonrası yüz boyama etkinliği de yapılırken, öğrenciler unutulmaz ve keyifli bir gün yaşadı.

Soma’da Öğrenciler Hacivat Ve Karagöz Oyununu İle Eğlendiler! Soma’da Öğrenciler Hacivat Ve Karagöz Oyununu İle Eğlendiler!

Son güncelleme tarihi : 1 Haziran 2023 17:27

Manisa’da Otomobil ile Yolcu Otobüsü Kafa Kafaya Çarpıştı: Kazada 1 Kişi Öldü!